W Zawierciu bez punktów. Czas na mecz domowy z Lubinem

W Zawierciu Cerrad Enea Czarni Radom walczyli o kolejne punkty do ligowej tabeli PlusLigi. Niestety podopieczni Roberta Prygla z terenu Jurajskich Rycerzy wyjechali bez zdobytego seta. Przed Wojskowymi teraz domowy pojedynek. W hali MOSiR zamelduje się Cuprum Lubin.

Nie tak wyobrażali sobie pojedynek w hali OSiR w Zawierciu siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom. Wojskowi po pięciosetowym, przegranym meczu z Asseco Resovią Rzeszów, w kolejnej potyczce chcieli zapisać na swoje konto 3. ligowe zwycięstwo. Niestety tego dnia, gospodarze pojedynku zagrali skuteczniejszą siatkówkę.

Pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny Aluronu. Warta Zawiercie w premierowej odsłonie spotkania już na początku zbudowała sobie wysoką przewagę, wychodząc na prowadzenie (6:1). Wojskowi w kolejnych wymianach starali się odrabiać straty, jednak gospodarze dalej utrzymywali bezpieczną przewagę (16:12). Podopieczni Roberta Prygla nie zdołali w pierwszym secie nawiązać skutecznej rywalizacji, przegrywając ostatecznie 25:21.

W kolejnej odsłonie pojedynku w hali OSiR mieliśmy powtórkę z pierwszego seta. Cerrad Enea Czarni Radom po początkowej dobrej grze, w następnych wymianach znów nie mogli skutecznie skończyć swoich ataków. Dodatkowo proste błędy sprawiały, że gospodarze niebezpiecznie zaczęli budować większą przewagę, wychodząc na prowadzenie (16:9). Druga partia została zapisana na konto przez Aluron CMC Wartę Zawiercie, która triumfowała 25:20. W trzecim secie gospodarze przypieczętowali swoją przewagę w pojedynku, wygrywając trzeciego seta 25:22, a cały mecz 3:0. Teraz przed Cerrad Enea Czarnymi Radom starcie w hali MOSiR. W Radomiu zamelduje się w najbliższą środę (14 października) Cuprum Lubin.

Lubinianie po ostatnim sezonie w PlusLidze bardzo mocno przebudowali swój zespół. Z ekipą Cuprum pożegnali się: Jędrzej Gruszczyński, Robinson Dvoranen, Jakub Ziobrowski, Mateusz Sacharewicz, Bartłomiej Lipiński, Damian Domagała, Filip Biegun, Maxim Morozau oraz Maciej Gorzkiewicz, który zakończył sportową karierę. W ich miejsce zarząd klubu postanowił sprowadzić siatkarzy, którzy skutecznie mają powalczyć w sezonie 2020/2021 o wyższe lokaty niż przed rokiem. Cuprum Lubin pozyskało: Szymona Jakubiszaka, Kamila Szymure, Adama Lorenca, Daniela De Oliveire, Wojciecha Ferensa, Ronalda Zamore, Mariusza Magnuszewskiego, Dawida Gunię oraz Pawła Pietraszko.

- Po meczu z Zawierciem chcemy się zrewanżować. Całe szczęście, że zagramy już w środę i przed własną publicznością. Niedziela będzie dniem wolnym i do pracy wracamy w poniedziałek. Przeanalizujemy naszą grę i w starciu z Cuprum chcemy się odbudować. - powiedział po meczu w Zawierciu, szkoleniowiec Robert Pryigiel.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:20 25:22)
MVP: Gualberto Flavio
Aluron CMC Warta Zawiercie: Niemiec (7), Malinowski (11), Flavio (10), Cavanna (2), Orczyk (9), Muagututia (12), Żurek (libero) oraz Gjorgiev i Bociek (3)
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (3), Kędzierski (2), Konarski (14), Loh (3), Josifow (4), Sander (11), Masłowski (libero) oraz Ostrowski (3), Gąsior (4), Zrajkowski i Pasiński (1)

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin, rozegrany zostanie w środę (14 października) o godzinie 18:00 w hali MOSiR Radom, przy ul. Narutowicza 9. Bilety na mecz można nabyć za pośrednictwem strony sklep.mosirradom.pl.