Czas na pojedynek w stolicy Polski!

W sobotę (31 października) Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 10. kolejki PlusLigi sezonu 2020/2021 o kolejne ligowe punkty powalczą w stolicy Polski! Rywalem podopiecznych Roberta Prygla będzie zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa! Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. Wojskowi w październiku rozegrali jak dotąd pięć meczów. Cerrad Enea Czarni Radom na początku miesiąca zmierzyli się z beniaminkiem - Stalą Nysa. Na terenie rywala podopieczni Roberta Prygla sięgnęli po drugie zwycięstwo w sezonie, wygrywając po zaciętej walce w tie-breaku. Niestety po spotkaniu w Nysie, Cerrad Enea Czarni Radom zapisali na swoje konto cztery porażki z rzędu.

W 5. serii gier po tie-breaku Radomianie ulegli przed własną publicznością Asseco Resovii Rzeszów. W ramach 6. kolejki Wojskowi udali się na teren Aluron CMC Warta Zawiercie. Jurajscy Rycerze nie okazali się zbyt gościnni dla Wojskowych, wygrywając w trzech odsłonach. W kolejnym starciu, rozgrywanym awansem z 16. kolejki Cerrad Enea Czarni Radom ulegli na własnym parkiecie zespołowi z Suwałk 3:0. W ostatnią środę (28 października) drużyna Roberta Prygla ponownie spotkała się ze Ślepskiem Malow. Tym razem w zaległym meczu 3.kolejki w Suwałki Arena o zwycięstwie zadecydował tie-break, którego wygrali gospodarze.Cerrad Enea Czarni Radom do meczu w Warszawie przystępują z bilansem spotkań: 2 zwycięstw oraz 5 porażek. Podopieczni Roberta Prygla obecnie plasują się na 11. miejscu w tabeli. W meczu w stolicy Polski Cerrad Enea Czarni Radom zrobią wszystko, aby przerwać złą passę i awansować o kilka lokat w tabeli PlusLigi.

Verva Warszaw Orlen Paliwa w obecnym sezonie PlusLigi rozegrała sześć meczów. Zespół Andrei Anastasiego w swoim dorobku zapisał cztery zwycięstwa i zanotował dwie porażki. Jedną z nich zespół ze stolicy Polski poniósł w ostatnią środę (28 października), kiedy to w Arenie Ursynów lepsi w czterech setach okazali się siatkarze Trefla Gdańsk. Warszawianie w tym sezonie pokonali kolejno: MKS Będzin, Cuprum Lubin, GKS Katowice oraz Ślepsk Malow Suwałki. 

Zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa przed sezonem 2020/2021 został trochę przebudowany. Po rozgrywkach 2019/2020 z zespołu odeszli: Antoine Brizard, Kevin Tille, Artur Udrys, Patryk Niemiec, Jan Kopyść oraz Dominik Jaglarski. W ich miejsce zarząd klubu sprowadził: Jana Fornala, Michała Superlaka, Jakuba Ziobrowskiego, Artura Szalpuka oraz Angela Trinidada de Haro. Swoje kontrakty na kolejny rok gry w zespole Vervy przedłużyli z kolei: Igor Grobelny, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Jakub Kowalczyk, Michał Kozłowski, Andrzej Wrona, a także Jan Król.

Mecz Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w sobotę (31 października) o godzinie 20:30 w hali sportowej Arena Ursynów. Spotkanie rozegrane zostanie bez udziału publiczności. Pojedynek będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport.