Czterosetowy pojedynek Wojskowych w Jastrzębiu-Zdrój

W 12. kolejce Cerrad Enea Czarni Radom wybrali się do Jastrzębia-Zdrój. Po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem podopieczni Roberta Prygla musieli zasmakować goryczy porażki, przegrywając z Jastrzębskim Węglem 3:1. MVP meczu wybrany został atakujący drużyny gospodarzy, Mohamed Al Hachdadi.

Już w pierwszych wymianach premierowego seta, zarysowała się przewaga drużyny Jastrzębskiego Węgla. Cerrad Enea Czarni Radom po skutecznych atakach Viktora Yosifova i Daniela Gąsiora wyszli na prowadzenie (2:1). W kolejnych akcjach to gospodarze coraz częściej zaczęli "dochodzić do głosu". Podopieczni Roberta Prygla stracili skuteczność w pierwszej akcji, a Jastrzębianie sumiennie wykorzystywali każdą nadarzającą się okazję.

Po punktowych atakach Jurijego Gladyra oraz Rafała Szymury, gospodarze wyszli na wysokie prowadzenie (12:6). Przewaga Jastrzębskiego Węgla niebezpiecznie rosła z każdą akcją, a kiedy tablica z wynikiem pokazywała rezultat (21:13) dla gospodarzy, było jasne że gospodarze zwycięstwo "mają na wyciągnięcie ręki". Jastrzębianie wygrali premierowego seta 25:17.

Druga partia miała podobny przebieg, co premierowa odsłona. Po początkowej wyrównanej walce, Jastrzębianie ponownie odskoczyli Wojskowym na kilku punktową przewagę. Sygnał do ataków dał Jurjij Gladyr. Środkowy gospodarzy popisywał się bardzo mocnymi zagrywkami, które sprawiały Wojskowym wiele problemów w przyjęciu. Jastrzębski Węgiel ponownie wyszedł na wysokie prowadzenie (12:6). Najmocniejszym puntem po stronie Cerrad Enea Czarnych Radom był Daniel Gąsior. Michał Kędzierski w pełni zaufał swojemu atakującemu, który wyrastał na lidera swojego zespołu w ataku. Niestety Jastrzębianie i tym razem nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, triumfując w drugim secie 25:17.

W trzecim secie zobaczyliśmy niezwykle zaciętą walkę! Cerrad Enea Czarni Radom od pierwszych piłek tej partii, w niczym nie przypominali drużyny z dwóch pozostałych odsłon. Wojskowi nie tylko poprawili swoją skuteczność w przyjęciu zagrywki rywala, ale po udanych interwencjach w obronie m.in. Macieja Nowowsiaka, Wojskowi pewnie wykorzystywali nadarzające się szanse w kontrze.

Po stronie radomskiego zespołu liderem w ataku był nadal Daniel Gąsior, a coraz lepsza zagrywka Dawida Dryi robiła wiele "szkód" w szykach Jastrzębskiego Węgla. W decydującym momencie seta gospodarze prowadzili (20:16). Wojskowi nie zamierzali oddawać partii bez walki, doprowadzając do remisu (21:21). Wynik seta decydował się po walce na przewagi, którą w konsekwencji wygrali siatkarze Roberta Prygla, triumfując 27:25!

Niestety czwarta odsłona była ostatnią dla Cerrad Enea Czarnych Radom w sobotni wieczór w hali sportowej w Jastrzębiu-Zdrój. Gospodarze wrócili "do swojej gry" z pierwszych dwóch setów i zwyciężyli 25:17, a w całym pojedynku 3:1.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 25:17, 25:27, 25:17)
MVP: Mohamed Al Hachdadi
Jastrzębski WęgielLouati (10), Wiśniewski (10), Kampa (2), Al Hachdadi (26), Gladyr (13), Szymura (15), Popiwczak (libero)
Cerrad Enea Czarni Radom Dryja (6), Kędzierski (1), Loh (14), Gąsior (9), Josifow (7), Sander (3), Nowowsiak (libero) oraz Zrajkowski, Pasiński (2) i Firszt (5)