GKS zainkasował komplet punktów w Radomiu

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 13. kolejki PlusLigi mierzyli się na własnym parkiecie z GKS-em Katowice. Podopieczni Roberta Prygla nie zdołali zdobyć punktów w hali MOSiR, przegrywając z zespołem z Katowic 3:0. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący GKS-u, Kamil Kwasowski.Nie tak wyobrażali sobie sobotni (14 listopada) pojedynek siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom. Podopieczni Roberta Prygla po przegranym meczu w ramach 12. kolejki PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę po pojedynku z GKS-em Katowice. Radomianie byli gospodarzem starcia z zespołem GKS-u, ale to goście unieśli ręce w geście triumfu.

Starcie w radomskiej hali siatkarze Grzegorza Słabego rozpoczęli z "wysokiego C". Katowiczanie w premierowej odsłonie pokazali niezwykle skuteczną grę w ataku. GKS w 18. wykonanych atakach skończył aż 17. piłek! Radomianie nie mieli argumentów na przeciwstawienie się doskonałej grze rywali, przegrywając w pierwszej partii 25:16.W drugim secie Wojskowi poprawili swoją dyspozycję w ataku oraz w elemencie przyjęcia zagrywki. Przy stanie (11:11) Jakub Jarosz zepsuł swoją zagrywkę i Cerrad Enea Czarni Radom objęli prowadzenie (12:11). W kolejnych wymianach GKS po skutecznych atakach Kamila Kwasowskiego, Jakuba Jarosza oraz Adriana Buchowskiego zdobyli trzy "oczka" z rzędu, budując tym samym dwupunktową przewagę (14:12). Nikt wówczas nie przypuszczał, że siatkarze Roberta Prygla zdobędą w tej partii jeszcze jedynie cztery oczka. Katowiczanie znów "włączyli wyższy bieg" w swojej grze, wygrywając kolejnego seta 25:16.

W trzeciej odsłonie starcia w hali MOSiR, Wojskowi ze wszystkich sił starali się wrócić do gry. Podopieczni Grzegorza Słabego przyszykowali jednak inny scenariusz na pojedynek w Radomiu. Po miesiącu nieobecności na parkietach PlusLigi spowodowanej koronawirusem GKS Katowice zwyciężył w hali MOSiR 3:0. Dla Cerrad Enea Czarnych Radom jest to siódma porażka w sezonie 2020/2021. Po starciu z GKS-em Wojskowi ósme miejsce w tabeli PlusLigi.Kolejny ligowy mecz Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają 23 listopada. Wówczas siatkarze Roberta Prygla zagrają na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn, z którym w ramach 1.kolejki obecnych rozgrywek wygrali w hali MOSiR 3:2.  

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 0:3 (16:25, 16:25, 21:25)
MVP: Kamil Kwasowski (GKS Katowice)
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (12), Kędzierski (1), Loh (4), Gąsior (5), Josifow (10), Sander (5), Nowowsiak (libero) oraz Ostrowski (1) i Firszt (3)
GKS Katowice: Nowakowski (9), Zniszczoł (6), Jarosz (10), Buchowski (18), Firlej (2), Kwasowski (15), Watten (libero) oraz Drzazga