Cerrad Enea Czarni Radom przełamali serię porażek w Sosnowcu!

Na tę chwilę Cerrad Enea Czarni Radom czekali bardzo długo! 3 grudnia w Sosnowcu, w ramach zaległej 8.kolejki PlusLigi podopieczni Roberta Prygla pokonali MKS Będzin 3:1! Zwycięstwo Wojskowych zakończyło serię czterech porażek z rzędu. Cerrad Enea Czarni Radom zainkasowali komplet punktów, a najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Dawid Konarski.

Pojedynek w hali widowiskowo sportowej w Sosnowcu rozpoczął się od mocnego uderzenia siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom! Wojskowi wyszli na starcie niezwykle zmotywowani i skoncentrowani, co przekładało się na doskonała dyspozycję zespołu m.in. w polu serwisowym oraz ataku.

Cerrad Enea Czarni Radom jako pierwsi w tym pojedynku wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Po punktowych atakach Lucasa Loha i Brendena Sandera, a następnie wykorzystanej kontrze przez Dawida Konarskiego, zespół Roberta Prygla objął prowadzenie (13:9). Dokładne przyjęcie pozwoliło swobodnie i dokładnie rozprowadzać akcje ofensywne Michałowi Kędzierskiemu. Gospodarze w premierowej odsłonie popełniali za dużo własnych błędów i nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalowi. Wojskowi wygrali pierwszego seta 25:23.

W drugim secie to MKS Będzin rozpoczął walkę z „wysokiego C”. Radomianie od pierwszych piłek mieli duże problemy ze skutecznym skończeniem ataku w pierwszej akcji, a zespół Jakuba Bednaruka nie marnował żadnej nadarzającej się okazji w kontrze. Na lidera ekipy MKS-u wyrastał Rafał Faryna. Atakujący drużyny z Będzina popisywał się bardzo mocnymi zagrywkami, a także „dokładał” ważne punkty w atakach.

Kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie (8:1), było jasne że w tej partii będzie niezwykle ciężko Wojskowym odwrócić losy seta. Niestety błędy w ataku po stronie radomskiego zespołu się mnożyły. Pojedyncze atak Brendena Sandera, czy Dawida Dryi i Dawida Konarskiego nie dały szans na zbliżenie się do przeciwnika (15:7). Radomianie w drugim secie musieli uznać wyższość ekipy MKS-u Będzin przegrywając 25:18.

Jak później się okazało był to jedyny set zdobyty przez gospodarzy w tym pojedynku. Cerrad Enea Czarni Radom po gorszym fragmencie swojej gry w drugiej partii w kolejnych odsłonach pojedynku, stanęli na wysokości zadania. W trzecim secie Wojskowi triumfowali po emocjonującej walce, wygrywając 25:23. W czwartej partii zespół prowadzony przez Roberta Prygla postawił "kropkę nad i", wygrywając 25:17, a w całym spotkaniu 3:1!

Dla Cerrad Enea Czarnych Radom zwycięstwo w Sosnowcu pozwoliło zakończyć serię czterech porażek z rzędu. Wojskowi kolejny ligowy pojedynek rozegrają 11 grudnia, kiedy to w hali MOSiR w Radomiu podejmą beniaminka rozgrywek - Stal Nysę. Mecz zaplanowany został na godzinę 20:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

MKS Będzin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25)
MVP: Dawid Konarski
MKS Będzin: Santana (17), Faryna (16), Kalembka (15), Schmidt (7), Thiago (2), Sobański (5), Gregorowicz (libero) oraz Makowski (1), Bobrowski (1), Ratajczak, Godlewski, Teklak
Cerrad Enea Czarni Radom: Konarski (19), Sander (16), Ostrowski (10), Dryja (8), Loh (6), Kędzierski (2), Masłowski (libero) oraz Gąsior (1), Josifow