Kolejny ważny pojedynek Cerrad Enea Czarnych Radom! Wojskowi zameldują się w Rzeszowie

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom zmagania w ramach 18. kolejki PlusLigi. W niedzielę (20 grudnia) podopieczni Roberta Prygla zameldują się w Rzeszowie, gdzie zmierzą się z miejscową Asseco Resovią! Wojskowi po serii dwóch zwycięstw z rzędu będą chcieli nie tylko podtrzymać zwycięską passę, ale po raz pierwszy od sezonu 2013/2014 sięgnąć po wygraną w hali Podpromie!Przed drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom kolejny, ważny pojedynek w rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021! W niedzielę (20 grudnia) podopieczni Roberta Prygla zameldują się na parkiecie w hali Podpromie w Rzeszowie, gdzie o ligowe punkty zmierzą się z miejscową Asseco Resovią! Wojskowi od powrotu do PlusLigi nie zdołali sięgnąć po zwycięstwo na terenie "Pasów". Czy w 18. kolejce rozgrywek 2020/2021 radomski klub zanotuje premierowe zwycięstwo?

Asseco Resovia Rzeszów w obecnym sezonie PlusLigi, gra zdecydowanie poniżej oczekiwań własnych kibiców. Drużyna prowadzona Alberto Giulianiego w tegorocznych rozgrywkach miała być jedną z czołowych drużyn, które miały się włączyć w grze o czołowe miejsca w PlusLidze. Jak dotąd Asseco Resovia rozegrała łącznie 12 meczów, na które złożyło się 7 zwycięstw i 5 porażek. Ten bilans spotkań daje 18 punktów i 9 pozycję w tabeli. 

"Pasy" grudniowe zmagania rozpoczęli z wysokiego "C", pokonując w trzech partiach Aluron CMC Wartę Zawiercie oraz GKS Katowice. Niestety ostatnie pojedynki zespołu Alberto Giulianiego nie mogą zostać zapisane do udanych. Resovia musiała uznać wyższość zespołu  Cuprum Lubin oraz Ślepska Malow Suwałki, przegrywając oba mecze w czterech partiach. Do meczu w hali Podpromie gospodarze podejdą z ogromnym zaangażowaniem oraz wolą walki, która pozwoli im skutecznie zakończyć serię dwóch meczów bez zwycięstwa.

Zespół Roberta Prygla do Rzeszowa jedzie z kolei podbudowany dwoma wygranymi w starciu z MKS-em Będzin oraz Stalą Nysa. We wspomnianych pojedynkach Cerrad Enea Czarni Radom zapisali dwukrotnie komplet punktów, co pozwoliło nie tylko oddalić się od końcowych miejsc w tabeli, ale daje duże nadzieje na awans do fazy play-off w sezonie 2020/2021.

Warto podkreślić, że zespół Wojskowych od powrotu do PlusLigi, czyli sezonu 2013/2014 nie zdołał jeszcze zwyciężyć w hali Podpromie w Rzeszowie. Czy ta sztuka uda się 20 grudnia? O wszystkim przekonamy się w niedzielny wieczór! W pierwszej konfrontacji obu zespołów w obecnym sezonie PlusLigi, górą byli siatkarze Asseco Resovii, którzy w hali MOSiR w Radomiu triumfowali po emocjonującej walce w tie-breaku.

Mecz Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w niedzielę (20 grudnia) o godzinie 20:30 w hali Podpromie w Rzeszowie. Pojedynek rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.