Cerrad Enea Czarni Radom podejmą lidera PlusLigi

Przed siatkarzami Cerrad Enea Czarnych Radom zaległy pojedynek w ramach 9. kolejki PlusLigi mężczyzn. Podopieczni Roberta Prygla w pierwszym meczu 2021 w hali MOSiR podejmą aktualnego lidera Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mecz rozegrany zostanie w środę (13 stycznia) o godzinie 20:30. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.Po inauguracyjnym, wyjazdowym  meczu w 2021 roku, przyszedł czas na pierwszą potyczkę Cerrad Enea Czarnych Radom we własnej hali. Przed zespołem Roberta Prygla niezwykle trudne zadanie. W Radomiu zamelduje się lider tabeli oraz niepokonana w tym sezonie ekipa Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zespół prowadzony przez szkoleniowca Nikoli Grbicia notuje w obecnych rozgrywkach wyśmienitą formę. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla rozegrała jak dotąd szesnaście meczów i w żadnym nie poniosła porażki. Grupa Azoty ZAKSA jedynie w pojedynku z  PGE Skrą Bełchatów rozegrała pięciosetowe spotkanie. Osiem meczów ZAKSA zakończyła zwycięstwa 3:0 i siedem spotkań wynikiem 3:1. Zespół Nikoli Grbicia z dorobkiem 47 punktów ma obecnie 11. oczek przewagi nad drugą drużyną w tabeli, Jastrzębskim Węglem. 

Przed zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom niezwykle trudne zadanie, ale do zrealizowania. Wojskowi po porażce z Cuprum Lubin, na własnym boisku będą chcieli zdobyć kolejne punkty do ligowej tabeli. Obecnie zespół WKS-u plasuje się na 10. miejscu w tabeli. Czarni z dorobkiem 19 punktów mają stratę siedmiu oczek do premiowanego miejsca grą w play-off. 

Cerrad Enea Czarni Radom od 4. kolejek pozostają bez zwycięstwa. Ostatni ligowy trium WKS świętował 11 grudnia, kiedy pokonał na własnym parkiecie Stal Nysę. Zespół Roberta Prygla musi także patrzeć na goniące ich zespoły w ligowej tabeli. Jeden punkt straty ma Indykpol AZS Olsztyn, a dwa oczka traci ekipa Cuprum Lubin.

Mecz Cerrad Enea Czarnych Radom - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w ramach 9. kolejki PlusLigi rozegrane zostanie w środę (13 stycznia) o godzinie 20:30 w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.