Lider z Kędzierzyna-Koźla z kompletem punktów w Radomiu

Cerrad Enea Czarni Radom w zaległym meczu 9. kolejki PlusLigi mężczyzn, podejmowali na własnym boisku Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Aktualny lider tabeli i niepokonana drużyna w obecnych rozgrywkach w Radomiu udowodniła swoją wyśmienitą formę. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali na terenie Wojskowych 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Aleksander Śliwka.Po serii czterech porażek z rzędu, Cerrad Enea Czarni Radom w środę (13 stycznia) w ramach zaległej 9. kolejki PlusLigi podejmowali Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Wojskowi mieli niezwykle trudne zadanie, aby przełamać serię przegranych. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla w Radomiu zameldowała się bowiem jako niepokonany lider PlusLigi w obecnym sezonie.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem dla drużyny Nikoli Grbicia. Przy zagrywce Benjamina Toniuttiego ZAKSA zdobyła pięć punktów z rzędu (5:0). Radomianie mieli duże problemy ze skutecznym zakończeniem swoich akcji na skrzydłach, a swoje w kontrze robili Aleksander Śliwka oraz Jakub Kochanowski. Przewaga gości w kolejnych wymianach niebezpiecznie rosła. Wojskowi borykali się w dalszym ciągu z problemami w ataku, a lider PlusLigi co chwilę "straszył" rywali pewnym, punktowym blokiem. ZAKSA w pełni kontrolowała losy pierwszej partii, pewnie zwyciężając 25:19.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół Roberta Prygla wciąż zmagał się ze "ścianą", jaką ZAKSA zbudowała skutecznym blokiem. Sztab trenerski z Radomia zdecydował się na kilka zmian. Na boisku zameldował się m.in Daniel Gąsior oraz Bartosz Firszt. Niestety wprowadzone zmiany, nie dały pożądanych efektów, a goście grali coraz skuteczniej w obronie, dzięki czemu kontrataki na punkty zamieniali Łukasz Kaczmarek oraz Aleksander Śliwka. Zespół Nikoli Grbicia nie pozwolił na wiele swojemu przeciwnikowi również w kolejnym secie, triumfując 25:14.

Trzeci set okazał się ostatnim w środowy wieczór w hali MOSiR. Wojskowi nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się swojemu przeciwnikowi w żadnym elemencie. Grupa Azoty ZAKSA triumfowała w trzeciej odsłonie 25:17, pieczętując tym samym siedemnaste ligowe zwycięstwo z rzędu w sezonie 2020/2021. Kędzierzynianie z dorobkiem 50. punktów przodują w tabeli PlusLigi. Dla Cerrad Enea Czarnych Radom przegrana w ZAKSĄ była już czternastą w tegorocznych rozgrywkach. 

Przed zespołem Wojskowych teraz trzy dni przygotowań do kolejnej ligowej potyczki. Tym razem Cerrad Enea Czarni Radom zagrają w niedzielę (17 stycznia) z MKS-em Będzin. Spotkanie rozegrane zostanie w hali MOSiR w Radomiu o godzinie 20:30. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport. 

Cerrad Enea Czarni Radom - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 14:25, 17:25)
MVP: Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA)
Cerrad Enea Czarni RadomDryja (3), Kędzierski (1), Konarski (2), Loh (7), Josifow (5), Sander (1), Masłowski (libero) oraz Gąsior (10), Pasiński, Firszt (5)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleKaczmarek (10), Kochanowski (9), Toniutti, Śliwka (16), Semeniuk (8), Smith (4), Zatorski (libero) oraz Staszewski (1), Kluth (6), Prokopczuk, Zawalski (3), Banach (libero)