Cerrad Enea Czarni Radom rundę zasadniczą zakończą w Katowicach

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom ostatnia kolejka w rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021. Podopieczni Dimy Skoryy w sobotni wieczór, na wyjeździe zmierzą się z GKS-em Katowice. Wojskowi, aby myśleć o "ucieczce" z przedostatniego miejsca w tabeli muszą wygrać w Katowicach oraz liczyć na korzystny rezultat pojedynku Stali Nysa. Mecz WKS-u ze GKS-em Katowice zaplanowany został na godzinę 20:30. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed zespołem Wojskowych ostatnie starcie w rundzie zasadniczej PlusLigi mężczyzn. Zespół Cerrad Enea Czarnych Radom w sobotę (6 marca) w ramach 26. kolejki, pojedzie do Katowic gdzie w hali sportowej w Szopienicach zmierzy się z miejscowym GKS-em.

Zespół z województwa śląskiego w tym sezonie PlusLigi zanotował na swoim koncie 11. wygranych oraz poniósł 14. porażek. Ten bilans spotkań daje GKS-owi Katowice 32. punkty, co obecnie przekłada się na 9. miejsce w tabeli rozgrywek. GKS przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej wciąż ma duże szanse na grę w fazie play-off. Zespół Grzegorza Słabego ma tylko jeden punkt straty do ostatniego premiowanego miejsca grą w rundzie play-off.

Aby tak się stało GKS Katowice musi nie tylko zwyciężyć w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom, ale również liczyć na korzystny rezultat meczu Ślepska Malow Suwałki, który w sobotnie popołudnie podejmie Stal Nysę. Radomianie do meczu w hali sportowej w Szopienicach podejdą z chęcią przełamania złej passy meczów w PlusLidze.

Wojskowi ostatniego "smaku zwycięstwa" zaznali w pojedynku z MKS-em Będzin, które rozegrane zostało 19 stycznia. Od tamtego spotkania Wojskowi nie mogą wrócić na ścieżkę zwycięstw, przegrywając kolejne mecze w PlusLidze z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, PGE Skrą Bełchatów, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskim Węglem. Cerrad Enea Czarni Radom przed meczem z GKS-em zajmują 13. miejsce w tabeli. Aby "uciec" z przedostatniej lokaty Wojskowi muszą wygrać z zespołem z Katowic i liczyć, że Stal Nysa nie wygra w Suwałkach.

- Dla każdego z zespołu jest różnica. Lepiej zawsze zająć jedenaste lub dwunaste niż trzynaste miejsce. Nie wiemy jak ułoży się tabela przed naszym pojedynkiem w Katowicach, ale na pewno pojedziemy walczyć. - powiedział po ostatnim, przegranym ligowym meczu trener Cerrad Enea Czarnych Radom, Dima Skoryy. 

Mecz GKS Katowice - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrane zostanie 6 marca o godzinie 20:30 w hali sportowej w Szopienicach. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 26. kolejki PlusLigi mężczyzn:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Verva Warszawa Orlen Paliwa
PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin
Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel
Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie
Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów
GKS Katowice - Cerrad Enea Czarni Radom
Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa