Bardzo ważne zwycięstwo! Wojskowi lepsi od siatkarzy z Nysy!

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 11.kolejki PlusLigi pokonali na własnym boisku ostatnią drużynę w tabeli - Stal Nysę! Podopieczni Jakuba Bednaruka stoczyli z zespołem Daniela Plińskiego czterosetowy pojedynek. Radomianie zainkasowali komplet punktów, który dał im awans w ligowej tabeli na 10. miejsce. MVP meczu wybrany został libero Wojskowych, Mateusz Masłowski.

Drużyna trenera Daniela Plińskiego rozpoczęła mecz z wielką ambicją i skupieniem i na początku prowadziła. Po ataku Nikołaja Penczewa było 8:5 dla przyjezdnych i Pliński pewnie nie spodziewał się, że za chwilę jego zawodnicy już nie tylko będą oglądać plecy rywali, ale i nie zdołają ich dogonić. Po błędnym ataku Penczewa miejscowi jedenaście akcji później wygrywali już... 14:11. A później kontrolowali przebieg gry. Gdy asa zaserwował Jose Ademar Santana, radomianie prowadzili już 18:12. I pewnie dokończyli tę partię, wygrywając 25:18.

Trzeba oddać graczom Stali, że, choć w tym sezonie wyraźnie im nie idzie, to rzadko załamują ich niepowodzenia. Kolejną partię znów rozpoczęli od prowadzenia, głównie dzięki świetnym zagrywkom Mitchella Stahla. I choć miejscowi dwukrotnie zbliżyli się na jeden punkt, a raz nawet doszli na remis (15:15) to jednak zdołali znów uzyskać przewagę i dowieźć wygraną do końca tej partii. Po autowym ataku Rafała Faryny cieszyli się z wygranej 25:21.

Gdy w trzecim secie radomianie prowadzili 15:10, wydawało się, że o emocjach w tej partii można już zapomnieć. I za chwilę był... remis 16:16. Zespół trenera Jakuba Bednaruka nie zamierzał odpuszczać - po asie Ademara odskoczył na dwa punkty i utrzymał tę przewagę do ostatniej piłki tej partii.

Kto wie, czy to nie był decydujący moment tego meczu, bo w kolejnej partii na boisku była już inna Stal. Gracze z Nysy wyraźnie już odstawali od rywali, mylili się w prostych piłkach, a zmiennicy, z których chętnie korzystał Pliński, nie dawali odpowiedniej jakości. Rozluźniony zespół Bednaruka cieszył się siatkówką, grał pewny swojej wyższości. I wygrał czwartego seta 25:21.

Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 3:1 (25:18, 21:25, 25:23, 25:21)
MVP: Mateusz Masłowski
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (3), Lemański (11), Berger (16), Faryna (12), Santana (17), Parkinson (9), Masłowski (libero) oraz Gąsior, Firszt i Nowak
Stal Nysa: Komenda, Stahl (2), Ben Tara (21), M’Baye (1), Kwasowski (7), Penczew (2), Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero), Bućko (15), Szwaradzki (1), Zajder (10), Dębski, Schamlewski (5) i Szczurek