Cerrad Enea Czarni Radom bez zdobytego seta na inaugurację w hali Radomskiego Centrum Sportu

Niestety nie taki debiut wyobrażali sobie siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w hali Radomskiego Centrum Sportu. W ramach 18.kolejki PlusLigi mężczyzn zespół Jakuba Bednaruka przegrał przed własną publicznością w trzech setach ze Ślepskiem Malow Suwałki. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący zespołu MKS-u, Paweł Halaba.

Gospodarze przed pojedynkiem w hali Radomskiego Centrum Sportu zajmowali dwunaste miejsce i mieli 13 punktów. Wygrali pięć meczów i doznali dziesięć porażek. Tyle samo "oczek" zgromadzili suwałczanie. Oni jednak rozegrali jedno spotkanie więcej, wygrywając cztery spotkania i dwunastokrotnie schodząc z parkietu pokonanym. W pierwszym meczu tych drużyn na początku sezonu radomianie wygrali w Suwałkach 3:1.

Suwałczanie już od pierwszych wymian narzucili swój "styl gry" siatkarzom Cerrad Enea Czarnych Radom. Pierwsze skrzypce w ekipie MKS-u w ataku zaczęli grać Bartłomiej Bołądź oraz Paweł Halaba. Wojskowi z kolei już na początku partii mieli problemy ze skutecznym wyprowadzeniem akcji w pierwszej akcji, co przełożyło się na prowadzenie drużyny Ślepska - (9:6). W kolejnych wymianach duże problemy w skutecznym zakończeniu ataków miał Rafał Faryna, a kiedy na środku siatki doszło do nieporozumienia na linii Kędzierski - Lemański, wówczas goście objęli prowadzenie (19:13). Radomianie nie byli w stanie nawiązać skutecznej rywalizacji w premierowej odsłonie, przegrywając seta 25:20.

Drugi set rozpoczął się mocnym uderzeniem w wykonaniu Ślepska Malow, który już na początku zbudował wysoką przewagę, wychodząc na prowadzenie (8:2). Gospodarzom mocno dały się we znaki zagrywki Bartłomieja Bołądzia. Goście długo prowadzili, było m.in. już (17:11) oraz (21:18). Wprowadzeni przez Jakuba Bednaruka: Paweł Rusin, Daniel Gąsior oraz Alexander Voropaev dla którego był to debiut w PlusLidze, dali "nową jakość" drużynie Wojskowych. Przy wspaniałym wsparciu kibiców Cerrad Enea Czarnych Radom odrobili straty do swojego przeciwnika, doprowadzając w końcówce seta do wyniku (22:22). Wynik drugiej odsłony spotkania decydował się dopiero po walce na przewagi, z której zwycięsko wyszli goście, którzy triumfowali 26:24.

Trzeciego seta Ślepsk Malow Suwałki ponownie rozpoczął bardzo mocnym akcentem i tym razem już radomianom nie udało się odrobić strat, jak w poprzedniej odsłonie pojedynku w hali Radomskiego Centrum Sportu. Przy zagrywce Cezarego Sapińskiego gości objęli prowadzenie (5:0), a chwilę później tablica z wynikiem wskazywała rezultat (8:1). Cerrad Enea Czarni Radom musieli zaznać goryczy porażki w trzecim secie 25:16, a całe spotkanie przegrywając 3:0.

Teraz przed zespołem Jakuba Bednaruka ponad tydzień czasu na przygotowanie się do kolejnego ligowego przeciwnika. Następny pojedynek drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom rozegra 6 lutego. Wówczas Wojskowi zameldują się na terenie Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)
MVP: Paweł Halaba (Ślepsk)
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (2), Lemański (10), Berger (11), Faryna (3), Santana (2), Parkinson (3), Masłowski (libero) oraz Voropaev, Gąsior (10), Rusin (5) i Nowowsiak (libero)
Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg (8), Bołądź (16), Takvam (3), Sapiński (6), Halaba (17), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski i Łukasik