Wojskowi bez punktów w starciu z Mistrzem Polski

W ramach 25. kolejki PlusLigi mężczyzn siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom mierzyli się przed własną publicznością z zespołem Jastrzębskiego Węgla. W hali Radomskiego Centrum Sportu Wojskowi nie zdołali "urwać" punktów faworytowi, przegrywając 3:0. Dzięki wygranej w Radomiu, Jastrzębski Węgiel awansował na "fotel lidera" PlusLigiSiatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom do meczu z Mistrzem Polski podchodzili po bardzo ważnym, przegranym meczu na terenie PSG Stali Nysa. Wojskowi chcieli nie tylko zdobyć cenne punkty do ligowej tabeli, ale również chcieli w końcu sięgnąć po pierwsze zwycięstwo na nowym obiekcie sportowym przy ul. Struga 63. Jastrzębianie z kolei do starcia z WKS-em podchodzili z jednym nastawieniem - zwyciężyć i zająć fotel lidera PlusLigi.

Mecz w hali Radomskiego Centrum Sportu rozpoczął się od dobrego akcentu gospodarzy. Przed ponad dwoma tysiącami kibiców na trybunach Wojskowi zaskoczyli swojego przeciwnika skuteczną grą, wychodząc na prowadzenie (6:4). W kolejnych wymianach Jastrzębianie szybko zniwelowali straty i wyszli również na prowadzenie. Po dwóch skutecznych atakach Jana Hadravy oraz Tomka Fornala, goście mieli dwa "oczka" przewagi (17:15). Przy wyniku (19:16), dla Jastrzębskiego Węgla szkoleniowiec Jakub Bednaruk poprosił o czas na żądanie.  Przerwa pozytywnie podziałała na siatkarzy z Radomia, którzy doprowadzili do remisu (19:19). Niestety w końcówce seta Cerrad Enea Czarni nie zdołali skutecznie przeciwstawić się rywalom, zdobywając w tej partii jeszcze tylko jeden punkt. Ostatecznie w premierowej partii triumfował Jastrzębski Węgiel - 25:20.W drugiej i trzeciej odsłonie niedzielnego meczu w hali RCS przy ul. Struga 63, siatkarze Jakuba Bednaruka nie zdołali już nawiązać równorzędnej walki z aktualnym Mistrzem Polski. Jastrzębianie w pełni kontrolowali przebieg kolejnych partii wygrywając kolejno 25:14 oraz 25:16. Dzięki wygranej, podopieczni Andrei Gardiniego awansowali na fotel lidera rozgrywek PlusLigi mężczyzn. 

Cerrad Enea Czarni Radom zanotowali 18. porażkę w obecnych rozgrywkach. Swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej sezonu 2021/2022 Wojskowi rozegrają na wyjeździe. W sobotę (2 kwietnia) drużyna Jakuba Bednaruka zamelduje się w hali Energia w Bełchatowie, gdzie zmierzy się z PGE Skrą. Mecz zaplanowany został na godzinie 14:45 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Cerrad Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 14:25, 16:25)
MVP: Jan Hadrava
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (1), Lemański (3), Rusin (12), Berger (3), Faryna (14), Parkinson (2), Masłowski (libero) oraz Rusin (12), Firszt, Nowowsiak (libero), Santana (3), Nowak (1) i Woropajew
Jastrzębski Węgiel: Hadrava (17), Toniutti (2), Wiśniewski (3), Fornal (15), Szymura (9), Macyra (4), Popiwczak (libero) oraz Strzymszok, Boyer (2) i Rakowski