Cerrad Enea Czarni Radom rundę zasadniczą zakończą w Bełchatowie

W sobotę (2 kwietnia) siatkarze Jakuba Bednaruka przystąpią do ostatniego spotkania w rundzie zasadniczej sezonu 2021/2022 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. Rywalem zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom będzie na wyjeździe PGE Skra Bełchatów, obecnie trzecia drużyna w tabeli. Mecz rozegrany zostanie w hali Energia o godzinie 14:45. Transmisja meczu w telewizji Polsat Sport.Gospodarze pojedynku w hali Energia podchodzą do sobotniego pojedynku w roli zdecydowanego faworyta. Siatkarze PGE Skry Bełchatów mając obecnie czternaście punktów przewagi nad Aluron CMC Wartą Zawiercie i już zapewnili sobie trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej. 

Zespół prowadzony przez szkoleniowca Slobodana Kovača, w obecnym sezonie prezentuje na polskich parkietach PlusLigi bardzo wysoką formę. Bełchatowianie mogą pochwalić się bilansem spotkań: 20. zwycięstw i tylko 5. porażek. Po 25.kolejkach drużyna PGE Skry uzbierała na swoim koncie 58. punktów. Siatkarze Slobodana Kovaca zajmują również wysokie lokaty w poszczególnych rankingach PlusLigi.

Najlepiej punktującym siatkarzem w zespole z Bełchatowa jest Aleksander Atanasijevic, który w tym sezonie zdobył już 395 punktów (obecnie 5.miejsce w PlusLidze). Bardzo wysoką formę udowadniają dwaj środkowi: Karol Kłos oraz Mateusz Bieniek. Pierwszy z nich jest liderem PlusLigi w rankingu blokujących - 73. punktowe bloki. Z kolei Mateusz Bieniek ma na swoim koncie 55. punktów (4. lokata w PlusLidze). Warto dodać również, że Mateusz Bieniek jest najlepiej zagrywającym siatkarzem w całej lidze. Środkowy PGE Skry w tym elemencie zdobył już 54. punkty.  Warto również wspomnieć o reżyserze gry bełchatowskiego zespołu. Grzegorz Łomacz aż pięć razy wybierany został najbardziej wartościowym zawodnikiem przez komisarza zawodów. 

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu w hali Energia podejdą po serii pięciu porażek z rzędu. Zespół Jakuba Bednaruka po ostatnie ligowe zwycięstwo sięgnął 2 marca, kiedy to na wyjeździe wygrał z zespołem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wojskowi przed 26. kolejką wciąż nie są pewni utrzymania i zajęcia bezpiecznego 13. miejsca na koniec sezonu 2021/2022. 

W piątek (1 kwietnia) swój mecz w Warszawie rozegra PSG Stal Nysa, która do Cerrad Enea Czarnych Radom traci już tylko dwa punkty. W przypadku zwycięstwa drużyny Daniela Plińskiego w stolicy Polski za trzy oczka, Wojskowi dzień później w Bełchatowie muszą zapunktować, aby uniknąć gry w barażach. 

Mecz PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 2 kwietnia o godzinie 14:45 w hali Energia w Bełchatowie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.