Budżet Obywatelski 2023! Ruszyło głosowanie!

Uczczenie legend radomskiego sportu, piłkarzy, siatkarzy, koszykarzy, turnieje, pikniki, zajęcia dla najmłodszych, budowa nowych obiektów - te i inne zadania przedstawione przez środowisko sportowe możecie poprzeć w głosowaniu na Budżet Obywatelski Radomia 2023!

Wiele ciekawych projektów zgłoszonych zostało do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Radomia 2023. Z grona wnioskodawców projektów sportowych zgłosili się do nas pomysłodawcy, którzy zachęcają fanów sportu do poparcia swoich inicjatyw i jeżeli możecie, nie zwlekajcie! To nic nie kosztuje, a możemy po raz kolejny pokazać siłę sportowego środowiska!

Mowa m.in. o projekcie nr 1 na liście Zamłyniaki nakręcają z sąsiedztwa dzieciaki,w ramach którego mnóstwo dzieci, obok zajęć kulturalnych, będzie mogło wziąć udział w treningach ze sportowymi gwiazdami z Radomia, zajęciach fitness czy tematycznych spacerach po mieście.

Projekt nr 2, "Radom na szlakach ekstraklasy" zakłada, że pamiątkowe tablice na stałe uwiecznią sezony, w których w ekstraklasie występuje aż cztery drużyny z Radomia. Całość projektu uzupełni efektowny album ze wskazaniem miejsc, krótkiej historii i dni chwały najpiękniejszych lat radomskiego sportu.

Dużo świetnej zabawy dla najmłodszych sportowców planowane jest dzięki realizacji projektów nr 3. "Festiwal przyjaźni - Radomski cykl gier towarzyskich z Buczim" oraz nr 7. Radomski Festiwal Czekolady „Mleczna 2023”.

W ramach wielodyscyplinarnego projektu „Czas legend radomskiego sportu" (nr 5) w hali Radomskiego Centrum Sportu powstanie dwa multimedialne stoły (w tym jeden upamiętniający pierwszego powojennego mistrza Polski z Radomia - Antoniego Czortka) oraz publikacje jubileuszowe, w tym m.in. na 100-lecie WKS-u Czarni Radom czy 100-lecie zorganizowanego futbolu w Radomiu! Perełką na wydawniczej mapie Polski byłaby więc publikacja zawierająca na swoich kartach historię wszystkich(!) byłych i obecnych klubów z naszego miasta i wykaz najwybitniejszych postaci m.in. RKS-u, Czarnych, Broni, Radomiaka i nie tylko.Projekt nr 4 zakłada powstanie na obiekcie MOSIR-u lub w siedzibie ZST tzw. Siłki dla Technika, czyli siłowni, z której będą korzystać zarówno lekkoatleci, jak i koledzy większości z nich ze szkolnej ławy – z Zespołu Szkół Technicznych. W ramach tego zadanie zorganizowane zostanie również Energetyczne Grand Prix Radomia.

Warto wesprzeć również także projekty, dzięki którym na ul. Struga staną Sportowe przystanki autobusowe - RKS Radomiak (nr 8), ten, który przewiduje wyposażenie klubów sportowych w nowoczesne systemy interaktywnego treningu sportowego oraz wyposażenia obiektów sportowych dla klubów sportowych i stowarzyszeń Aktywny Radom (nr 114) czy Radom na sportowo.

Warto zwrócić uwagę i "trójką" wesprzeć także projekt nr 78 Mural z wizerunkiem jedynego mistrza olimpijskiego z naszego miasta Kazimierza Paździora.


Poświęćcie kilka chwil i zagłosujcie:

Wchodzimy w link: https://glosowanie.konsultacje.radom.pl - TUTAJ

Zaznaczamy 3 punkty przy projektach:

nr 2 - Radom na szlakach Ekstraklasy
nr 5 - Czas legend radomskiego sportu
nr 8 - Sportowe przystanki autobusowe
nr 34 - Modernizacja boiska do gry w piłkę nożną przy PSP 9
nr 52 - Radom na sportowo
nr 114 - Aktywny Radom

Klikamy "Zakoncz glosowanie" na dole strony
Podajemy podstawowe dane. Wpisujemy kod weryfikacyjny, który przyjdzie z SMS. I to wszystko!

Wierzymy, że w 2023 roku całe środowisko wspólnie realizować będzie te wyjątkowe zadania!