Już w tym tygodniu rusza PreZero Grand Prix PLS w Krakowie

Już 11 sierpnia do Krakowa zawitają gracze Ligi Mistrzów Świata! Po raz trzeci będą rywalizować w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W nietypowej, czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej zawodnicy PlusLigi zaprezentują się mieszkańcom stolicy Małopolski w dniach 11-14 sierpnia. Udział w turnieju wezmą siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom.Przypomnijmy, że pomysł rozgrywek ligi letniej na piasku zrodził się po tym, jak z powodu pandemii koronawirusa szefowie Polskiej Ligi Siatkówki S.A. musieli zdecydować o przedwczesnym zakończeniu sezonów ligowych 2019/2020. Wtedy znaleziono sposób na połączenie przygotowań do startu ligi z atrakcyjnym turniejem na piasku.

– Ta inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – W poprzednich edycjach siatkarze pokazali, że tęsknili za grą, a kibice na trybunach i przed telewizorami udowodnili, jak bardzo kochają siatkówkę. Cieszę się, że kolejny raz zagramy w Krakowie, dzięki znakomitej współpracy z włodarzami tego miasta mamy szansę tworzyć niepowtarzalne widowiska. Już teraz zapraszam wszystkich do wspólnego oglądania zawodów, na żywo i przed telewizory – dodaje prezes.

W ubiegłym roku mecze w Krakowie cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców, a turniej rozgrywany będzie, tak jak ostatnio, na boiskach w kompleksie sportowym KS Wanda przy ulicy Bulwarowej 39. Początek zaplanowano na czwartek 11 sierpnia, medalistów poznamy w niedzielę 14 sierpnia.W poprzedniej edycji triumfował Indykpol AZS Olsztyn, który wyprzedził Projekt Warszawa i Staropolankę Cuprum Lubin. W turnieju udział brało 14 drużyn PlusLigi: Alsecco Stal Nysa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, LUK Lublin, PGE Skra Bełchatów, Projekt Warszawa, Staropolanka Cuprum Lubin, Ślepsk Malow Suwałki, Trefl Royal Seafood Gdańsk oraz 2 zespoły TAURON 1. Ligi Mężczyzn – AQUA Bielsko-Biała i Chemeko-System Gwardia Wrocław.

Cerrad Enea Czarni Radom w swoim pierwszym meczu na plaży zmierzą się z zespołem GKS-u Katowice. Poniżej prezentujemy pary pierwszego dnia zawodów. Ddalsza rywalizacja odbywać się będzie zgodnie z diagramem rozgrywek:

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa
Trefl Royal Seafood Gdańsk – LUK Lublin
Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów
GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom
Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie
BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów
Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa


Wstęp na turniej i do strefy kibica w kompleksie sportowym KS Wanda jest bezpłatny. Mecze transmitowane będą przez telewizję Polsat Sport.