Cerrad Enea Czarni Radom na podium XIII Memoriału Józefa Gajewskiego! (VIDEO)

Cerrad Enea Czarni Radom trzecią drużyną podczas XIII Memoriału Józefa Gajewskiego! Wojskowi po tie-breaku pokonali gospodarzy, zespół Ślepsk Malow Suwałki. Pierwsze miejsce z kolei zajęła drużyna Trefla Gdańsk, która w finale bez straty seta pokonała Indykpol AZS Olsztyn.

Starcie o trzecie miejsce w hali Suwałki Arena, lepiej rozpoczęło się dla siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Przewaga zespołu WKS-u, jednak zaczęła „topnieć”, a coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Ślepsk nie tylko odrobił straty, ale wyszedł na prowadzenie (14:16). Radomianie nie zdołali jednak już nawiązać skutecznej rywalizacji w tej partii, przegrywając premierową odsłonę 25:22.

W kolejnym secie podopieczni Jacka Nawrockiego wyszli „z podwojoną siłą”. Cerrad Enea Czarni Radom wykorzystywali każdą nadarzającą się kontrę w ataku, a gospodarze mieli coraz większe problemy z kończeniem swoich akcji ofensywnych. Wojskowi po doskonałej grze w ataku m.in. Daniela Gąsiora, wyszli na prowadzenie (16:9). Gospodarze w ostatnich akcjach seta zniwelowali przewagę radomskiego zespołu, ale to Cerrad Enea Czarni triumfowali 25:20.

W trzecim secie Wojskowi podtrzymali swoją doskonałą skuteczność. Prym w ataki wiedli Piotr Łukasik, Daniel Gąsior, a także Bartłomiej Lemański, który był nie do zatrzymania na środku siatki. Cerrad Enea Czarni Radom najpierw prowadzili (8:4), by po kolejnych wymianach mieć przewagę aż ośmiu „oczek” (16:8). Zespół Jacka Nawrockiego przypieczętował wygraną w tym secie 25:18, a tym samym Wojskowi wyszli na prowadzenie 2:1.

W czwartej odsłonie piątkowego meczu o 3.miejsce, Cerrad Enea Czarni Radom byli na najlepszej drodze by odnieść zwycięstwo. Przez większość seta Wojskowi prowadzili, a w końcówce mieli dwa punkty przewagi (21:19). Wtedy do głosu doszli gospodarze, którzy odrobili straty i mieli pierwszą piłkę setową (23:24). Rywalizacja w tej partii decydowała się na przewagi, z której zwycięsko wyszli podopieczni Dominika Kwapisiewicza – 27:25.

W tie-breaku więcej skuteczności i "zimnej krwi" zachowali siatkarze Jacka Nawrockiego, którzy zwyciężyli 15:10, a tym samym triumfowali 3:2. Cerrad Enea Czarni Radom zajęli podczas turnieju w Suwałkach trzecie miejsce. W finale XIII Memoriału Józefa Gajewskiego triumfowali siatkarze Trefla Gdańsk, którzy pokonali bez straty seta Indykpol AZS Olsztyn.

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:22, 20:25, 18:25, 27:25, 10:15)