Nowa umowa sponsorska z firmą Figand!

Firma FigAnd podpisała nową umowę sponsorską na sezon 2022/2023 i dalej będzie pełnić funkcję sponsora koszulkowego naszej drużyny - Cerrad Enea Czarnych Radom! Dziękujemy, że gracie z nami w jednej drużynie od tylu lat!

W pierwszych latach działalności spółka rodzinna zatrudniała trzy osoby i skupowała 1500 l. mleka dziennie z okolicznych wsi. Ciężką pracą i innowacyjnością FigAND osiągnął pozycję lidera rynku radomskiego. Firma obecnie przerabia 100 000 litrów dziennie i co najważniejsze opiera się na ponad 1200 dostawcach mleka głównie z lokalnych miejscowości i wsi. Zakład stara się korzystać z wszelkich możliwości sprzyjających rozwojowi. Od 2008 roku, po uzyskaniu dotacji Unii Europejskiej ,zakupiono wiele nowoczesnych linii produkcyjnych. Ostatnie inwestycje technologiczne umożliwiają polskiemu producentowi współpracować z zagranicznymi koncernami. Produkcja wyrobów mleczarskich na bazie lokalnych surowców powinna być utożsamiana ze świeżością. Krótkie terminy ważności produktów FigAND-u świadczą o ich naturalności. FigAND skupia się na produkcji kilku wyrobów o wysokiej jakości, m.in są to twarogi, serki puszyste Bouquet, napoje fermentowane typu kefiry i maślanki, śmietany, serki homogenizowane Świeżuch oraz produkcja na potrzeby cukiernicze i piekarnicze. 

FigAND wierzy, że tylko najwyższa jakość oraz satysfakcja klienta są trwałym czynnikiem powodzenia firmy, dlatego też wprowadził dwa najwyżej certfikowane systemy bezpieczeństwa żywności BRC i IFS. Firma została wielokrotnie doceniona przez różne komisje otrzymując wyróżnienia od „Newsweek’a”, „Forbsa” czy „Puls Biznesu”.Zakład Mleczarski Figand stara się pozostać mocno zakorzeniony w regionie, dlatego dużo pomaga instytucjom i organizacjom z gminy Wolanów, Radomia i okolic. Są to głównie placówki szkolne, sportowe, wychowawcze i lecznicze. Sport jest bliski sercu właściciela FigANDu, dlatego szczególnie angażuje się w tworzenie siatkarskiego Stowarzyszenia Czarni Radom, którego celem jest odbudowanie radomskiej pozycji sportowej z lat świetności.