Cerrad Enea Czarni Radom odliczają dni do inauguracji!

W piątek (30 września) rozpocznie się sezon 2022/2023 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn! Swój pierwszy mecz Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają dzień później - 1 października! Rywalem Wojskowych w 1.kolejce będzie na wyjeździe drużyna LUK Lublin! Mecz zaplanowany został na godzinę 20:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport Extra!Cerrad Enea Czarni Radom przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze zainaugurowali 25 lipca. Po kilku tygodniach wytężonej pracy już w najbliższą sobotę 1 października, podopieczni Jacka Nawrockiego staną przed pierwszym ligowym sprawdzianem. W Lublinie Wojskowi zmierzą się z drużyną LUK Lublin.

Cerrad Enea Czarni Radom podczas przygotowań rozegrali łącznie 13. meczów. W spotkaniach sparingowych zespół Jacka Nawrockiego zapisał na swoje konto 9. zwycięstw i poniósł 4. porażki. Wojskowi na początku wygrali mecz z reprezentacją Meksyku. Kilka dni później wygrali turniej w Lublinie, pokonując BBTS Bielsko-Biała oraz w finale z LUK Lublin.

Kolejnym przeciwnikiem był Projekt Warszawa. Wojskowi w meczu sparingowym w hali MOSiR pokonali zespół ze stolicy Polski 3:1. W dniach 3-4 września Cerrad Enea Czarni Radom wybrali się na turniej do Świdnika. Podczas dwudniowych zmagań Wojskowi przegrali z Projektem, a w meczu o 3. miejsce pokonali gospodarza zawodów Polski Cukier Avię Świdnik. W czwartek (8 września) radomianie zmierzyli się z PGE Skrą, a mecz zakończył się wygraną bełchatowskiego zespołu.Kolejnym etapem przygotowań był Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni 2022. W hali Radomskiego Centrum Sportu, Cerrad Enea Czarni Radom zaprezentowali się swoim kibicom w nowych strojach na sezon 2022/2023. W pierwszym meczu Wojskowi musieli uznać wyższość PSG Stali Nysa, która wygrała całe zawody, pokonując w finale LUK Lublin. Radomianie w meczu o 3. miejsce wygrali pojedynek ze Ślepskiem Malow Suwałki.W dniach 15-16 września Cerrad Enea Czarni wzięli udział w Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Drużyna Jacka Nawrockiego w pierwszym meczu przegrała z Treflem Gdańsk, a w meczu o 3.miejsce pokonała ponownie zespół Ślepska Malow. Tydzień później Cerrad Enea Czarni Radom wybrali się do Gorlic, gdzie zwyciężyli podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Złotego Kiwona. Wojskowi w półfinale pokonali GKS Katowice, a dzień później bez straty seta zwyciężyli w starciu z drużyną VK MIRAD UNIPO Prešov.

1 października o godzinie 20:30 Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczną zmagania w PlusLidze. Pierwszym rywalem Wojskowych w sezonie 2022/2023 będzie na wyjeździe drużyna LUK Lublin. Mecz rozegrany zostanie w Hali Sportowo Widowiskowej Globus, a spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport Extra.