Zwycięstwo na inaugurację nowego sezonu! Wojskowi wygrywają w Lublinie!

Cerrad Enea Czarni Radom w swoim pierwszym meczu nowego sezonu w PlusLidze, zmierzyli się na wyjeździe z zespołem LUK Lublin. Podopieczni Jacka Nawrockiego prowadzili już w meczu 2:0, ale o wszystkim zadecydował tie-break. W nim górą okazali się Wojskowi, którzy tym samym od zwycięstwa zaczynają nowe rozgrywki w PlusLidze!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom sobotnie starcie w hali Globus w Lubinie rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Zespół Jacka Nawrockiego w premierowej odsłonie pojedynku, w pełni kontrolował przebieg partii, wygrywając ją 25:18. W drugim secie gra wyraźnie się wyrównała. Prym w ataku po stronie WKS-u wiódł Piotr Łukasik oraz Damian Schulz, którzy prezentowali bardzo wysoką skuteczność na skrzydłach. LUK Lublin odpowiadał z kolei punktowymi akcjami ofensywnymi, Wojciecha Włodarczyka oraz Nicolasa Szerszenia.

W drugim secie Cerrad Enea Czarni Radom mieli trzypunktową przewagę (16:13), ale w decydującym momencie partii, LUK zbliżył się do Wojskowych na jedno „oczko” (21:20). Radomianie nie pozwolili już na więcej swojemu przeciwnikowi, oddając jeszcze tylko jeden punkt, a całego seta zwyciężyli 25:22.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się znakomicie dla LUK-u. Lublinianie szybko zbudowali bezpieczną przewagę, wychodząc na prowadzenie (8:3). W kolejnych wymianach gospodarze sumiennie budowali swoją przewagę. Wojskowi mimo wielu zmian w składzie, nie zdołali już nawiązać skutecznej rywalizacji, przegrywając trzeciego seta bardzo wyraźnie – 25:12. W czwartej partii gospodarze ponownie mogli unieść ręce w geście zwycięstwa. Drużyna LUK Lublin wygrała seta 25:23, a tym samym o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

W piątej, ostatniej odsłonie spotkania byliśmy świadkami ogromnych emocji. Cerrad Enea Czarni Radom przegrywali różnicą trzech punktów (8:5), jednak po zmianie stron to zespół Jacka Nawrockiego lepiej wytrzymał grę nerwów. Przy stanie (12:11) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, asem serwisowym popisał się Damian Schulz (13:11). Przewaga stopniała jednak po chwili do jednego punktu (14:13), a LUK obronił pierwszą piłkę meczową i gra toczyła się na przewagi. Decydująca odsłona spotkania w hali Globus, zakończyła się po niesłychanych emocjach. Radomianie zwyciężyli 20:18, a całe spotkanie 3:2!

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom, Piotr Łukasik. Kolejny mecz zespół WKS-u rozegra już 5 października. Tym razem drużyna Jacka Nawrockiego zadebiutuje w hali Radomskiego Centrum Sportu. O godzinie 16:30 zmierzy się przed własną publicznością z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (18:25, 22:25, 25:12, 25:23, 18:20)
MVP: Piotr Łukasik
LUK Lublin: Nowakowski (8), Komenda (6), Malinowski (11), Szerszeń (18), Jendryk (9), Włodarczyk (22), Watten (libero) Torelli, Romać (1),
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (20), Tammemaa (9), Borges (14), Łukasik (23), Lemański (15), Woicki, Masłowski (libero) oraz Nowak, Rusin, Gąsior, Firszt (1)