Radomianie nie zdołali sięgnąć po zwycięstwo. BBTS ponownie lepszy w tym sezonie

W środę (28 grudnia) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom po raz ostatni zaprezentowali się kibicom w 2022 roku. Wojskowi przed własną publicznością podejmowali BBTS Bielsko-Biała. Beniaminek PlusLigi wygrał w hali Radomskiego Centrum Sportu po tie-breaku. Cerrad Enea Czarni rok 2022 kończą na 15. miejscu w tabeli.18. kolejka PlusLigi rozpoczęła się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Gospodarze, Cerrad Enea Czarni podejmowali przed własną publicznością zespół BBTS-u Bielsko-Biała. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Wojskowi zajmują 15. miejsce, a bielszczanie zamykają ligową stawkę. Dla obu zespołów pojedynek w hali przy ul. Struga 63 był szansą na przełamanie serii porażek.

Lepiej mecz w hali RCS rozpoczęli siatkarze BBTS-u. Zawodnicy z Bielska-Białej bardzo udanie rozpoczęli zmagania na terenie przeciwnika, wygrywając premierową odsłonę 25:22. W drugiej odsłonie spotkania przewaga drużyny gości zaznaczyła się jeszcze mocniej. Siatkarze Sergieja Kapelusa zwyciężyli 25:17. Wojskowi nie złożyli broni i w dwóch kolejnych odsłonach pojedynku byli górą. Zwycięstwa w kolejnych setach 25:22 i 25:22, pozwoliły wlać nadzieję w serca kibiców na upragnione zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu.Niestety tego wieczora to siatkarze BBTS-u podnieśli ręce w geście triumfu. Wygrana przez zawodników z Bielska-Białej 3:2, dała im drugie zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi, drugie nad zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom w obecnych rozgrywkach. Przegrana zespołu Pawła Woickiego sprawiła, że dla drużyny z Radomia to już 13. porażka z rzędu. Wojskowi wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu.

Kolejny mecz Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają 8 stycznia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. 

Cerrad Enea Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 17:25, 25:22, 25:22, 13:15)
MVP: Pierre Pujol
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (21), Nowak, Tammemaa (7), Łukasik (11), Lemański (8), Rusin (17), Masłowski (libero) oraz Borges, Gąsior, West, Firszt (12)
BBTS Bielsko-Biała: Woch (10), Zawalski (8), Gergye (15), Formela (17), Hanes (22), Pujol (3), Teklak (libero) oraz Urbanowicz, Sinoski i Fijałek (libero)