Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Michał Kędzierski wraca do Radomia

Michał Kędzierski wraca do Radomia

03-07-2016 07:18


Michał Kędzierski wraca do Radomia

Po roku nieobecności do zespołu Cerrad Czarnych Radom wraca Michał Kędzierski.

Rozgrywający 9 sierpnia świętować będzie swoje 22 urodziny. Pomimo młodego wieku ma już na koncie kilka znaczących osiągnięć. W ubiegłym roku brał udział w Igrzyskach Europejskich w Baku. Z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej. Swoje pierwsze siatkarskie kroki zawodnik stawiał w Asseco Resovii Rzeszów, ale debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w barwach Cerrad Czarnych Radom. Ma swój udział w wywalczonym w ubiegłym roku tytule młodzieżowego mistrza kraju.

- Z młodego pokolenia to najlepszy rozgrywający w Polsce - przyznaje Robert Prygiel. Szkoleniowiec drużyny jest bardzo zadowolony z pozyskania siatkarza. Wysoko ceni umiejętności Michała Kędzierskiego. - Posiada dobrą zagrywkę, lubi grać krótką. Jest pracowity i lubiany w drużynie - zapewnia. Robert Prygiel zdradza jeszcze jeden istotny fakt, po roku nieobecności rozgrywający bardzo chciał ponownie bronić barw radomskiego klubu. Umowa podpisana została do końca sezonu 2016/2017.

Michał Kędzierski po sezonie spędzonym w Effectorze przenosi się z Kielc do Cerrad Czarnych. Tymczasem w odwrotnym kierunku podąży Jakub Wachnik, wychowanek radomskiego klubu powracający do PlusLigi po rocznym pobycie w Belgii.  
  


CZARNI TV
TABELA 2017/2018
    M Pkt
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2.  

Asseco Resovia Rzeszów

   
3. PGE Skra Bełchatów    
4. Jastrzębski Węgiel    
5. Indykpol AZS Olsztyn    
6. Cuprum Lubin    
7. LOTOS Trefl Gdańsk    
8. Cerrad Czarni Radom    
9. ONICO AZS Politechnika Warszawska    
10.

 

GKS Katowice    
11. MKS Będzin    
12.

Espadon Szczecin

   
13. Effector Kielce    
14.   BBTS Bielsko-Biała    
15. Łuczniczka Bydgoszcz    
16. KS Aluron Warta Zawiecie    
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017