Michał Kędzierski wraca do Radomia

Po roku nieobecności do zespołu Cerrad Czarnych Radom wraca Michał Kędzierski.

Rozgrywający 9 sierpnia świętować będzie swoje 22 urodziny. Pomimo młodego wieku ma już na koncie kilka znaczących osiągnięć. W ubiegłym roku brał udział w Igrzyskach Europejskich w Baku. Z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej. Swoje pierwsze siatkarskie kroki zawodnik stawiał w Asseco Resovii Rzeszów, ale debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w barwach Cerrad Czarnych Radom. Ma swój udział w wywalczonym w ubiegłym roku tytule młodzieżowego mistrza kraju.

- Z młodego pokolenia to najlepszy rozgrywający w Polsce - przyznaje Robert Prygiel. Szkoleniowiec drużyny jest bardzo zadowolony z pozyskania siatkarza. Wysoko ceni umiejętności Michała Kędzierskiego. - Posiada dobrą zagrywkę, lubi grać krótką. Jest pracowity i lubiany w drużynie - zapewnia. Robert Prygiel zdradza jeszcze jeden istotny fakt, po roku nieobecności rozgrywający bardzo chciał ponownie bronić barw radomskiego klubu. Umowa podpisana została do końca sezonu 2016/2017.

Michał Kędzierski po sezonie spędzonym w Effectorze przenosi się z Kielc do Cerrad Czarnych. Tymczasem w odwrotnym kierunku podąży Jakub Wachnik, wychowanek radomskiego klubu powracający do PlusLigi po rocznym pobycie w Belgii.