Czterech siatkarzy na zgrupowaniu w Spale

Czterech zawodników Cerrad Czarnych Radom trenuje na zgrupowaniu kadry juniorów w Spale.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS przebywają przyjmujący Tomasz Fornal i atakujący Jakub Ziobrowski. Obaj do Spały udali się po turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w którym zespół z Radomia wywalczył złoty medal.

Z kadrą trenują również pozyskany przez Cerrad Czarnych środkowy bloku Norbert Huber, a także przyjmujący Jakub Rybicki, wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego, który od nowego sezonu również zasili szeregi zespołu PlusLigi. Obaj zajęcia w kadrze łączyć będą z egzaminem maturalnym w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika w Spale trenować będą do końca tygodnia. Później przeniosą się do Bełchatowa, gdzie będą kontynuować przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata juniorów U21. - Zadaniem zajęć na obecnych zgrupowaniach jest przypomnienie naszej dobrej gry i podniesienie jej na jeszcze wyższy poziom - zapewnia Sebastian Pawlik.

Polacy od 19 do 21 maja w Berlinie zagrają kolejno z Belgią, Łotwą i Niemcami. W stolicy Niemiec rywalizować będą zespoły grupy F. Tymczasem w grupie E w serbskim Pozarevacu, poza gospodarzami, zmierzą się Bułgaria, Francja i Ukraina. Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

Biało-czerwoni z tego rocznika nie mieli dotychczas sobie równych w Europie i świecie. Wygrali czempionaty kontynentu i globu wśród kadetów. Przed rokiem w pięknym stylu zwyciężyli w mistrzostwach Europy juniorów. - Zadaniem zajęć na obecnych zgrupowaniach jest przypomnienie naszej dobrej gry i podniesienie jej na jeszcze wyższy poziom - zapewnia Sebastian Pawlik.

Kadra juniorów na zgrupowaniu w Spale

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil, Mariusz Magnuszewski 
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała 
Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, Jarosław Mucha 
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, Jakub Rybicki 
Libero: Mateusz Masłowski, Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

(fot: pzps.pl)