Zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom nad Dafi Społem Kielce

Za nami pierwszy dzień zmagań podczas Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Na inaugurację zawodów Cerrad Czarni Radom w Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu pokonali Dafi Społem Kielce w trzech setach. W drugim meczu pierwszego dnia turnieju w Kozienicach Espadon Szczecin pokonał 3:1 Aluron Virtu Warte Zawiercie.

Od początku spotkania było widać, że premierowa odsłona w starciu Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce będzie należeć do tych "zaciętych". Drużyny walczyły "punkt za punkt" i żadna z drużyn nie wyszła na większe prowadzenie. Końcówka seta wskazywała na to, że z wygranej będą mogli cieszyć się goście z Kielc, jednak radomianie pokazali waleczność i wygrali partię na przewagi (26:24). W drugim secie zdecydowanie dominowali Cerrad Czarni Radom, wygrywając z przeciwnikami zagrywką oraz dokładnym przyjęciem. Po autowym serwisie Michała Superlaka, Wojskowi objęli dwusetowe prowadzenie w meczu (25:18).

Trzecią partię otworzył pewny atak Kamila Kwasowskiego (2:1). Niesieni dopingiem publiczności w Kozienicach, radomianie powiększali swoją przewagę (7:5). Bardzo skutecznie zagrywał z kolei Dejan Vincić, którego zagrywki pozwoliły na zbudowanie trzy punktowej przewagi (16:13). Cerrad Czarni Radom już do końca kontrolowali przebieg tego seta, zwyciężając w trzeciej odsłonie (25:23) a w całym spotkaniu 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u był przyjmujący Kamil Kwasowski - autor 14 punktów.

W drugim meczu kibice siatkówki zobaczyli czterosetowy pojedynek. Espadon Szczecin zmierzył się z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek PlusLigi - Aluronem Virtu Warta Zawiercie. Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy Michała Gogoła, którzy w premierowej odsłonie meczu wygrali 25:18. Kolejne sety kończyły się po niezwykle zaciętej i pasjonującej walce. W drugiej partii Aluron wrócił do gry, wygrywając 25:23. Dwie kolejne odsłony to już jednak zwycięstwa Espadonu, który wygrał kolejno 25:22 oraz 25:23, a w całym spotkaniu 3:1.

W sobotę czeka nas drugi dzień zmagań w ramach Turnieju partnerstwa Regionalnego Czarni. Cerrad Czarni Radom o godzinie 15:00 zmierzą się z Espadonem Szczecin, zaś Dafi Społem Kielce o 17:00 zagra z Aluronem Virtu Warta Zawiercie.

Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:18, 25:23)
Cerrad Czarni Radom: Vincić, Ziobrowski, Fornal, Kwasowski, Huber, Teryomenko, Wasilewski(L) oraz Filip, Droszyński
Dafi Społem Kielce: Stępień, Superlak, Wachnik, Łapszyński, Fiel, Schamlewski, Biniek(L) oraz Morozau, Szymański, Adamski

Espadon Szczecin: Kluth, Duff, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Jaskuła (libero) oraz Malinowski, Kacperkiewicz
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, Żuk, Marcyniak, De Leon, Bociek, Pająk, Koga (libero) oraz Akala, Kaczorowski, Andrzejewski (libero), Popik

Harmonogram spotkań Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni - Kozienice 2017:

Piątek (15 września):
16:00 - Cerrad Czarni Radom - Dafi Społem Kielce 3:0 (26:24, 25:18, 25:23)
18:00 - Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:23)