W pierwszym meczu w Rypinie Czarni bezlitośni dla rywala!

Podczas pierwszego dnia turnieju w Rypinie siatkarze Cerrad Czarnych Radom zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk. Spotkanie skończyło się dość szybko, a Wojskowi zdominowali cały mecz i pewnie pokonali zespół z Trójmiasta 3:0 (28:26, 25:23, 25:21).

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w dotychczasowych dwóch turniejach rozegrali cztery sparingi, które kończyły się dopiero po pięciosetowej walce. Tym razem podopieczni Roberta Prygla zrobili małą niespodziankę nie tylko rywalowi, ale i kibicom, którzy powoli przyzwyczajali się, że spotkania Wojskowych będą długie i bardzo zacięte.

Podczas pierwszego dnia turnieju w Rypinie siatkarze Roberta Prygla zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk. Zapowiadało się, że do wyłonienia zwycięzcy może być potrzebne więcej niż trzy sety. Cerrad Czarni Radom jednak swoim rywalom przygotowali inny scenariusz.

W pierwszym składzie w drużynie Wojskowych wybiegli: Michał Kędzierski, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Bartłomiej Bołądź, Wojciech Żalińsk,i Daniel Pliński oraz Adam Kowalski. Premierowa partia to wspólne badanie się drużyn, które po raz pierwszy na tym etapie przygotowań miały okazję się ze sobą spotkać w sparingowej potyczce. W tym secie górą okazali się radomianie, którzy po walce na przewagi wygrali 28:26.

Dwa kolejne sety to pewna i przede wszystkim skuteczna gra Wojskowych. Czarni nie pozwolili swoim rywalom na "rozwinięcie
skrzydeł" i wygrali kolejne partie odpowiednio do 23 oraz 21.

- To spotkanie mógłbym nazwać jako fajna młodzieńcza siatkówka, która podparta była oczywiście udanymi i bardzo ciekawymi akcjami siatkarskimi. Zarówno u nas, jak i w Treflu brakowało kilku zawodników, którzy m.in. przebywają jeszcze na mistrzostwach świata. Od początku pewnie kontrolowaliśmy grę i sądzę, że zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo. Na tym etapie przygotowań ważne są kolejne zwycięstwa, które mobilizują drużynę przed ligą oraz budują morale w zespole - powiedział w rozmowie z naszym serwisem po meczu, drugi trener Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Stępień.

Już jutro (20 września) Wojskowi w ramach drugiego dnia turnieju o godzinie 18:00 zmierzą się z Indypolem AZS UWM Olsztyn.

Cerrad Czarni Radom - LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (28:26, 25:23, 25:21)