Porażka Czarnych w starciu z Politechniką Warszawską

Porażką zakończył się wtorkowy (23 września) mecz Cerrad Czarnych Radom z AZS Politechniką Warszawską. Podczas Memoriału Janusza Sobola podopieczni Roberta Prygla ulegli po długiej i zaciętej walce drużynie ze stolicy Polski 2:3. Przed spotkaniem z kolei odbyła się prezentacja zawodników, którzy w sezonie 2014/2015 będą bronić barw Cerrad Czarnych Radom.

We wtorek (23 września) hala MOSiR-u po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie mogła zobaczyć własnych siatkarzy oraz licznie zgromadzonych kibiców. Jaki był powód? Punktualnie o godzinie 16:00 na parkiecie pojawili się siatkarze MłodejLigi RCS-u Czarnych Radom, którzy zmierzyli się towarzysko z zespołem radomskiej Policji. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego nie dali większych szans swojemu rywalowi i w pokazowym meczu pokonali policjantów 2:0.

Kilka minut później na parkiecie zaprezentowani zostali licznie zgromadzonym kibicom w hali MOSiR-u siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Podczas prezentacji całego sztabu trenerskiego oraz zawodników nie zabrakło także gościa specjalnego, jakim był piosenkarz Andrzej Piaseczny, który, jak się okazało, jest ogromnym fanem siatkówki, a także naszego klubu! Podczas przedstawiania drużyny na sezon 2014/2015 w PlusLidze zabrakło niestety brązowych medalistów mistrzostw świata z kadry Niemiec: Lukasa Kampy i Dirka Westphala. Z kolei kibice po raz pierwszy mogli zobaczyć nowego atakującego "Wojskowych", Mikko Oivanena. Po krótkiej prezentacji zespołu wreszcie przyszedł czas na pierwszy sparing siatkarzy Cerrad Czarnych Radom przed własną publicznością. Podczas Memoriału Janusza Sobola zmierzyli się z AZS Politechniką Warszawską.

Od pierwszych piłek w radomskiej hali MOSiR-u panowała wspaniała siatkarska atmosfera. Kibice Czarnych Radom od początku do końca meczu bardzo żywiołowo dopingowali swoją drużynę w walce o zwycięstwo. Pierwsze dwa sety w wykonaniu Cerrad Czarnych Radom były prawie idealne. Wojskowi zarówno w pierwszym, jak i drugim secie budowali sobie kilku punktowe przewagi. Niestety gra naszych siatkarzy na tyle "falowała", że goście co chwile wykorzystywali nasze przestoje w grze i końcówki setów były bardzo nerwowe. Mimo wszystko Czarni po dwóch setach prowadzili pewnie 2:0 i nic nie zanosiło się na to, że będziemy świadkami powolnego spadku formy radomian w tym meczu.

AZS Politechnika Warszawska udowodniła jednak, że do Radomia nie przyjechała jedynie na zwykły sparing. Ich każda akcja kończyła się żywiołowymi okrzykami, a każdy kolejny zdobyty punkt tylko ich napędzał w swojej grze. Podopieczni Roberta Prygla wyglądali na dość "ospałych",co niestety bardzo się zemściło. W kolejnym secie nie wykorzystaliśmy swoich szans na wygranie meczu w trzech setach i goście odnieśli zwycięstwo w trzeciej partii 27:29. W czwartym secie zobaczyliśmy odmienioną drużynę Czarnych Radom, którzy cały czas prowadzili grę, aż do decydującego momentu seta. W pierwszej częście tej partii gospodarze prowadzili (8:5) a następnie (16:15). Niestety, kluczowy moment seta został zdominowany przez gości, którzy najpierw objęli prowadzenie (20:21), a następnie wygrali partię 23:25, czym doprowadzili do tie-breaka.

W piątym secie to goście ponownie dominowali i wszystko wskazywało na to, że w dość łatwy sposób w decydującym secie odniosą zwycięstwo. Warszawianie prowadzili już w tie-breaku (7:10), a następnie (10:12). Czarni jednak stopniowo rozpoczęli odrabiać straty. Warszawianie mieli problemy z zakończeniem ataku w pierwszej akcji, a Czarni doprowadzili do walki na przewagi (14:14). Niestety zwycięsko mogła wyjść tylko jedna drużyna i była nią AZS Politechnika Warszawska, która wygrała decydującego seta 15:17, a cały mecz 2:3

Przy okazji prezentacji zespołu Cerrad Czarnych Radom oraz memoriału Janusza Sobola miała miejsce zbiórka krwi w ramach akcji "Życiodajny krwiobieg", do której zachęcali policjanci KWP w Radomiu. - To dopiero początek współpracy, którą chcemy kontynuować przy okazji kolejnych wydarzeń związanych z naszym klubem - zapowiedział Sławomir Monik, rzecznik prasowy Cerrad Czarnych Radom.

Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:23, 25:21, 27:29, 23:25, 15:17)
Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Bołądź, Pliński, Żaliński, Wachnik, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz, Grobelny, Ostrowski, Gutkowski (libero)
AZS Politechnika Warszawska: Lipiński, Filip, Lemański, Śliwka, Szalpuk, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Mordyl, Radomski, Bieńkowski, Strzeżek, Świrydowicz