Kolejny pięciosetowy bój Czarnych! Lukas Kampa MVP!

Podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Turnieju im. Jana Skorżyńskiego, podopieczni Roberta Prygla zagrali z jedną z czołowych austriackich drużyn Posojilnica Aich/Dob. Do wyłonienia zwycięscy potrzeba było pięciu setów, w których górą okazali się Wojskowi! Statuetkę MVP meczu w debiucie otrzymał rozgrywający radomskiej drużyny Lukas Kampa!

Dla Czarnych Radom Międzynarodowy Turniej im. Jana Skorżyńskiego to ostatni już test przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2014/2015 w PlusLidze mężczyzn. W ten weekend (26-28 września) siatkarze Roberta Prygla zmierzą się z trzema zagranicznymi zespołami: Posojilnica Aich/Dob (Austria), Berlin Recycling Volleys (Niemcy) oraz Dukla Liberec (Czechy)

Pierwszy mecz Cerrad Czarni Radom rozegrali w kozienickiej hali sportowej, a ich przeciwnikiem były wyżej wspomniany Posojilnica Aich/Dob z Austrii. Do pierwszego składu trener Robert Prygiel desygnował Lukasa Kampę oraz Dirka Westphala, którzy dzień wcześniej dołączyli do reszty zespołu, po mistrzostwach świata. Był to zatem dla nich debiut w barwach drużyny Wojskowych podczas okresu przygotowawczego.

Czarni nie weszli łagodnie mówiąc w ten mecz dobrze. Od początku to rywale systematycznie nękali naszą drużynę atomowymi zagrywkami, a z kolei nasi zawodnicy systematycznie psuli swoje serwy. Radomianie od początku musieli gonić wynik (4:8). Po kilku nieudanych akcjach Czarnych, Posojilnica Aich/Dob prowadził już (10:16). Wojskowi nie zdołali odrobić tak wielkiej straty i przegrali bardzo wysoko premierowego seta 15:25.

Od drugiego seta zobaczyliśmy całkiem odmienioną drużynę Czarnych. Od pierwszych piłek to radomianie rzucili się do ataku. Na środku świetnie radził sobie Bartłomiej Grzechnik, który bardzo dobrze rozumiał się w ataku z rozgrywającym Lukasem Kampą. Niestety dalej w naszym wykonaniu nie wychodziła zagrywka, przez co często trwoniliśmy przewagę i ciężko wywalczone punkty. Do stanu (16:15) Czarni prowadzili z rywalami zaciętą walkę punkt za punkt. Nagle przeciwnikowi przydarzył się ogromny przestój w ustawieniu i po kilku akcjach radomianie prowadzili już 21:15. Tej przewagi siatkarze z Radomia nie mogli już roztrwonić i wygrali drugiego seta 25:18.


W trzecim secie Czarni z każdą akcją dokumentowali swoją "siłę" na parkiecie i szybko zbudowali kilku punktową przewagę (16:10). Od początku tej partii na placu gry w miejsce Westphala pojawił się Wachnik, a w trakcie gry pojawili się również Kędzierski oraz Grobelny. Przez chwilę Austriacy niebezpiecznie zaczęli zbliżać się do Czarnych (17:14), ale w porę podopieczni Roberta Prygla poprawili się w ataku i co ważniejsze, zaczęli mniej psuć zagrywek, co w tym meczu był ich największą wadą. Wojskowi wygrali trzecią partię 25:18 i w całym meczu prowadzili już 2:1.

W czwartym secie licznie zgromadzeni w hali kibice, żywiołowo wspomagali naszą drużynę głośnym dopingiem. Czarni utrzymywali nad rywalem cały czas spokojną przewagę (8:5) oraz (16:13). W tym momencie Robert Prygiel dał chwilę oddechu Kampie oraz Bołądziowi. W ich miejsce pojawili się na rozegraniu Kędzierski, a na ataku Grobelny. Ta zmiana jednak nie miała korzystnego wpływu na przebieg seta. Pod koniec czwartej partii Czarni roztrwonili całą przewagę, a rywale nie tylko wyszli na prowadzenie (20:21), ale również wygrali czwartego seta (21:25)

W piątym secie do stanu (7:7) ciężko było wskazać zwycięzcę tego meczu. Przy wyniku (8:7) Czarni zdobyli trzy punkty z rzędu, a rywale chyba już nie wierzyli, że da się "dogonić" radomian w decydującym secie. Tie-break zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 15:11, a na miano najlepszego siatkarza według organizatorów zasłużył niemiecki rozgrywający Lukas Kampa.

W sobotę (27 września) Czarni Radom o godzinie 18:30 w Starachowicach zmierzą się z Berlin Recycling Volleys, który w pierwszym dniu turnieju pokonał 3:1 czeski Dukla Liberec.

Cerrad Czarni Radom - Posojilnica Aich/Dob 3:2 (15:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:11)
MVP:
Lukas Kampa (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom:
Bołądź (15), Pliński (5), Grzechnik (11), Żaliński (10), Westphal (6), Kampa (7), Kowalski (libero) oraz Ostrowski (4), Grobelny (1), Kędzierski, Gutkowski (libero)
Posojilnica Aich/Dob: Woohlfi (9), Wawrzyniak (19), Satler (6), Grut (6), Koncilja (7), Nash (13), Kovacić (libero) oraz Zemlik, Palgut (1), Pusnik (1).