Mistrz Niemiec poległ w pięciosetowym pojedynku z Czarnymi Radom!

Cerrad Czarni Radom odnieśli drugie zwycięstwo podczas Międzynarodowego Turnieju im. Jana Skorżyńskiego! Tym razem zwycięstwo smakuje znacznie lepiej, ponieważ rywalem Radomian był aktualny mistrz Niemiec - Berlin Recycling Volleys. Niemiecki zespół przegrał po pasjonującej walce z Wojskowymi 3:2, mimo że prowadził już w setach 1:2!

Drugie zwycięstwo podczas Międzynarodowego Turnieju im. Jana Skorżyńskiego zgarnęli siatkarze Cerrad Czarnych Radom! W pięciosetowym pojedynku ich wyższość musiał uznać aktualny mistrz Niemiec - Berlin Recycling Volleys! W składzie naszego piątkowego rywala mogliśmy zobaczyć siatkarzy światowej klasy: przyjmującego Roberta Kroma (Niemcy), atakującego Paula Carolla (Australia), środkowego Roberta Bontje (Holandia) czy tegorocznych uczestników mistrzostw świata z reprezentacji USA: Kawika Shoji oraz Erika Shoji.

Pierwsza partia to zdecydowana przewaga mistrza Niemiec, który od początku premierowego seta narzucił Wojskowym swój rytm gry. Po stornie Czarnych Radom wkradało się wiele niewymuszonych błędów, jak na przykład psute zagrywki. Z kolei nasi rywale w polu serwisowym udowadniali, jaki ogromny potencjał drzemie w tym elemencie. - Od samego początku rywal postawił nam bardzo trudne warunki. Mocne zagrywki przysporzyły nam sporo problemów co zaowocowało ich pewnym zwycięstwem w pierwszej odsłonie. - podkreśla libero Cerrad Czarnych Radom, Adam Kowalski.

Radomianie przegrali pierwszą partię 21:25 i trzeba było skupiać się na kolejnej odsłonie. Od drugiego seta nasza gra wyraźnie zaczęła nabierać tempa. Na parkiecie w trakcie w trakcie tej odsłony pojawił się Wojciech Żaliński, który na przemian z Dirkiem Westphalem systematycznie był uruchamiany z szóstej strefy przez Lukasa Kampę. Czarni doprowadzili do remisu 1:1, a drugi set wygraliśmy 25:20.

W trzeciej odsłonie Wojskowi znów rozczarowywali. Po długich wymianach, w których podopieczni Roberta Prygla zdobywali punkty, znów przydarzała się ogromna liczba zepsutych zagrywek. Drużyna z Berlina, skrzętnie wykorzystała nasze pomyłki i "odjechała" naszym siatkarzom na dużą przewagę (11:16). Berlińczycy wygrali trzeciego seta 19:25 i pewnie zmierzali po drugie zwycięstwo w tym turnieju.

Wojskowi jednak przygotowali swoim rywalom inny scenariusz. Triumf w czwartej partii 25:18 sprawił, że czekał nas kolejny pieciosetowy pojedynek w wykonaniu Czarnych Radom.  - Na całe szczęście wyszarpnęliśmy Niemocom zwycięstwo w czwartej partii i mogliśmy przypieczętować sukces w tie-breaku. Ogólnie możemy być zadowoleni z naszej postawy, gdyż byliśmy bardzo zaangażowani i w każdym elemencie pokazaliśmy coś pozytywnego. - powiedział po meczu Adam Kowalski.

Czarni odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju i w niedzielę (28 września) zagrają o triumf w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Skorżyńskiego. Ich rywalem będzie zespół Dukla Liberec, a mecz zaplanowany jest na godzinę 15:00 w Klwowie.

Cerrad Czarni Radom - Berlin Recycling Volleys 3:2 (21:25, 25:20, 19:25, 25:18, 15:12)