Doskonały występ siatkarzy RCS Czarnych Radom!

W dniach 15-16 czerwca młodzi siatkarze z rocznika 2004/2005 walczyli w Warszawie o Puchar Przechodni Klubu Sportowego Metro. Radomski zespół prowadzony przez szkoleniowca Pawła Płatosa spisał się wyśmienicie, sięgając po drugie miejsce w międzynarodowym turnieju!

W dniach 15-16 czerwca 2018 w hali sportowej Arena Ursynów oraz w dwóch innych ursynowskich halach przy Dereniowej 48 i Koncertowej 4 rywalizowali siatkarze z rocznika 2004. Na starcie zobaczyliśmy 21 zespołów z całej Polski, w tym trzy zespoły zagraniczne: Berliner TSC oraz dwa litewskie kluby Startas Kowno oraz Tauras Wilno.

Rywalizacja była tradycyjnie pełna sportowych emocji, a licznie zgromadzeni kibice oglądali wiele spotkań stojących na wysokim poziomie. Turniej w stolicy Polski zakończył się dwoma meczami o medale. W jednym z nich, pojawili się siatkarze RCS Czarnych Radom, którzy prowadzeni przez trenera Pawła Płatosa, w wielkim finale turnieju zmierzyli się z warszawskim zespołem Metro.

W meczu o brąz PLAS Warszawa pokonał 2:0 w setach Chemika Bydgoszcz, natomiast w meczu finałowym gospodarze zawodów Metro Warszawa pokonali w dwóch setach RCS Czarnych Radom. Tym samym na podium 23 turnieju o Puchar Przechodni KS METRO znalazły się trzy zespoły z Mazowsza. 

Końcowa kolejność turnieju:
1. METRO I Warszawa
2. RCS CZARNI Radom
3. UKS PLAS Warszawa
4. BKS Chemik Bydgoszcz
5. BERLINER TSC
6. MOS WOLA Warszawa
7. DMKS Plas Kielce
8. LTS Feniks Leżajsk
9. TREFL Gdańsk
10. Huragan Wołomin
11. AKS Resovia Rzeszów
12. SPARTA Kraków
13. KPS Siedlce 
14. METRO II Warszawa
15. TS Volley Rybnik 
16. Publiczna SP 19 Kędzierzyn - Koźle 
17. TAURAS Vilnius
18. UKS Olimp Ostrołęka
19. STARTAS Kaunas
20. KS SASKA Warszawa
21. UKS STRZELCE OPOLSKIESkład zespołu:
Wiktor Żaczek, Mikołaj Przygocki, Kacper Marasek, Maciej Wardecki, Marcel Orzechowski, Adam Ostrowski,Oskar Druszcz, Karol Czechowicz, Kamil Moniak, Jakub Kozera, Bartosz Dutkowski, Tomasz Łobodziński, Igor Mularski, Mikołaj Wabik, Jakub Płachta.

Trener zespołu: Paweł Płatos

(źródło: ksmetro.pl / własne)