PlusLiga: 2.kolejka - wyniki i tabela

Za nami 2.kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W siedmiu rozegranych spotkaniach, pięć pojedynków kończyło się zwycięstwami drużyn przyjezdnych. Jedynie w Gdańsku i Bełchatowie zwycięsko wychodzili gospodarze. Cerrad Czarni Radom zanotowali pierwszy triumf w tym sezonie, wygrywając 3:0 na terenie Indykpol AZS-u Olsztyn.

Rozgrywki PlusLigi w sezonie 2018/2019 nabierają tempa! W środę (17 października) rozegrano 2.kolejkę w siatkarskiej ekstraklasie mężczyzn. Pięć z siedmiu rozegranych pojedynków , kończyło się zwycięstwami drużyn przyjezdnych. 

Cuprum Lubin nie zdołał skutecznie przeciwstawić się drużynie Chemika Bydgoszcz, który po zwycięstwie nad PGE Skrą Bełchatów, tym razem w czterech setach triumfował w Lubinie. Aluron Virtu Warta Zawiercie po raz drugi rozgrywała pięciosetowy pojedynek. Tym razem Jurajscy Rycerze z pola bitwy schodzili pokonani, przegrywając z Jastrzębskim Węglem. 

Świadkami tie-breaka byliśmy również w Gdańsku. W Ergo Arenie, miejscowy Trefl pokonał GKS Katowice. ONICO Warszawa po zwycięstwie na inaugurację z Cuprum, tym razem pokonała 3:1 Asseco Resovię Rzeszów, która po 2.kolejkach nadal pozostaje bez zwycięstwa. Cerrad Czarni Radom w imponującym stylu pokonali bez straty seta Indykpol AZS Olsztyn, który również nie zaznał smaku wygranej po dwóch pierwszych pojedynkach.

Zwycięstwo odniósł mistrz Polski - PGE Skra Bełchatów, który przed własną publicznością pokonał 3:1, MKS Będzin. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolei bez straty seta pokonała w Netto Arena w Szczecinie miejscową Stocznię, odnotowując drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Poniżej wyniki 2.kolejki PlusLigi oraz zestaw par 3.kolejki: