Derby Mazowsza dla Cerrad Czarnych Radom! ONICO Warszawa pokonana! (VIDEO)

Cóż to był za wieczór w radomskiej hali MOSiR-u! Cerrad Czarni Radom przed kompletem publiczności pokonali bez straty seta, drużynę ONICO Warszawa! Dla Wojskowych był to trzeci triumf z rzędu w rozgrywkach PlusLigi! MVP meczu wybrany został ponownie Wojciech Żaliński!

Na takie spotkania w hali MOSiR-u, każdy kibic siatkówki w naszym mieście właśnie czeka! Cerrad Czarni Radom po dwóch zwycięstwach z rzędu podejmowali na własnym obiekcie niepokonaną jak dotąd w PlusLidze - ONICO Warszawa. Mecz rozstrzygnął się w trzech setach i zwycięsko wyszli z niego siatkarze Roberta Prygla, którzy odnieśli trzeci triumf z rzędu i pierwszy przed własną publicznością w obecnych rozgrywkach!

Pojedynek 4.kolejki w hali MOSiR-u już od początku był prawdziwym świętem w Radomiu. Na trybunach zasiadł komplet publiczności, który od pierwszego gwizdka meczu dopingował głównych aktorów piątkowego meczu. Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki. Jako pierwsi na kilka punktów przewagi wyszli gospodarze. Po autowym ataku Araujo oraz wykorzystanej kontrze przez Cerrad Czarnych Radom, to podopieczni Roberta Prygla objęli prowadzenie (12:10). W końcówce seta przewaga Wojskowych wciąż się utrzymywała i gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając 25:21.

Drugi set także obfitował we wspaniałą, sportową walkę na parkiecie. Niesieni wręcz ogłuszającym dopingiem siatkarze Cerrad Czarnych Radom, zaczęli świetnie grać w elemencie bloku. ONICO Warszawa miała duże problemy ze skończeniem swoich ataków, a radomianie raz po raz, skutecznie wykorzystywali swoje kontrataki. Bohaterem tego seta był przyjmujący WKS-u, Wojciech Żaliński. Przyjmujący był pewnym punktem w ataku swojego zespołu, do którego Dejan Vincić "w ciemno" posyłał piłki. Żaliński w końcówce seta najpierw dwukrotnie skutecznie zatrzymał blokiem ataki rywala, a następnie sam przypieczętował zwycięstwo z lewego skrzydła, kończąc seta 25:22.

W trzeciej partii Cerrad Czarni Radom szybko zbudowali wysoką przewagę (8:4). Strata przez zespół ONICO Warszawa została odrobiona i znów mogliśmy szykować się na ciekawą i nerwową końcówkę. Przy wyniku (15:13) dla gospodarzy, zespół gości zdobył aż sześć punktów z rzędu, obejmując prowadzenie (15:19). Po czasie na żądanie zobaczyliśmy znów najlepsze oblicze zespołu Cerrad Czarnych Radom! Dwa skuteczne ataki Alena Pajenka oraz Wojciecha Żalińskiego i Maksima Zhygalova dały ponowny remis w tym secie (19:19). Końcówka partii należała do gospodarzy, a zwycięstwo przypieczętował atak Norberta Hubera (25:22)!

Cerrad Czarni Radom odnieśli tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowali na pozycję wicelidera PlusLigi! MVP pojedynku wybrany został przyjmujący Wojskowych, Wojciech Żaliński. O kolejne punkty siatkarze Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia powalczą w niedzielę  4 listopada. Wówczas radomski zespół powalczy na terenie Aluron Virtu Warty Zawiercie. Mecz zaplanowany został na godzinę 14:45 i pokazany zostanie przez telewizję Polsatu Sport.

Statuetka MVP powędrowała w ręce Wojciecha Żalińskiego. (fot. Adam Kurasiewicz)

Cerrad Czarni Radom - ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
MVP: Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)
Cerrad Czarni Radom: Vincić (2), Zhigalov (17), Żaliński (18), Fornal (8), Pajenk (5), Huber (6), Ruciak (libero) oraz Kwasowski
ONICO Warszawa: Brizard (4), Araujo (8), Kwolek (14), Wiese (3), Wrona (4), Vigrass (10), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (2), Janikowski (2)

PLUSLIGA: CERRAD CZARNI RADOM - ONICO WARSZAWA (GALERIA ZDJĘĆ)