Trzeci wyjazd Cerrad Czarnych Radom. Czas na spotkanie w Zawierciu!

Przed nami 5.kolejka w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. Cerrad Czarni Radom w tej serii spotkań zagrają na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Wojskowi staną przed szansą na czwarte zwycięstwo w tym sezonie!Za nami już cztery kolejki w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Cerrad Czarni Radom po trzech zwycięstwach z rzędu, o kolejne punkty do ligowej tabeli powalczą na wyjeździe. Przeciwnikiem podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Jurajscy Rycerze, jak o sobie mówi klub z Zawiercia, rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Na inaugurację sezonu 2018/2019 Aluron Virtu pokonał na własnym terenie 3:2, Asseco Resovię Rzeszów. W dwóch następnych pojedynkach zespół z Zawiercia poniósł porażki z Jastrzębskim Węglem (przegrana 3:2) oraz ONICO Warszawa (przegrana 3:1). W ramach 4.kolejki podopieczni Marka Lebedewa wrócili na "zwycięską ścieżkę", pokonując na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. Obecnie Aluron Virtu Warta Zawiercie zajmuje ósmą lokatę w tabeli PlusLigi.

W Aluron Virtu Warta Zawiercie, doszło do wielu roszad w składzie przed sezonem 2018/2019. Z klubem pożegnali się: Grzegorz Pająk, Kamil Długosz, Kacper Popik, Maciej Zajder, Mariusz Marcyniak, David Smith, Matej Patak, Hugo De Leon oraz Łukasz Kaczorowski. Ze stanowiska pierwszego szkoleniowca zwolniony został Emanuel Zanini, a w jego miejsce zakontraktowano Marka Lebedewa. Do klubu trafili z kolei następujący zawodnicy: Michał Masny, Olieg Achrem, Arash Dosanjh, Mateusz Malinowski, Bartosz Gawryszewski, Marcin Kania, Marcin Waliński, Krzysztof Rejno oraz Kamil Semeniuk

- Będzie to bardzo trudne spotkanie, do którego musimy się mentalnie bardzo dobrze przygotować. Za nami również ważne odprawy przedmeczowe, które pozwoliły nam taktycznie przygotować się na pojedynek z Aluron Virtu. W Zawierciu będzie na pewno komplet publiczności, także szykuje się ciekawe widowisko. - powiedział przed pojedynkiem libero Cerrad Czarnych Radom, Michał Ruciak.

Cerrad Czarni Radom do meczu w Zawierciu podchodzą po trzech zwycięstwach z rzędu. Dzięki ostatnim triumfom, podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia plasują się na pozycji wicelidera PlusLigi. 

Mecz Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom, rozegrany zostanie w niedzielę (4 listopada) o godzinie 14:45 w hali sportowej w Zawierciu. Zapraszamy do śledzenia naszej RELACJI LIVE, na naszym kanale RADIOWKS! Spotkanie pokazane zostanie również na kanale Polsatu Sport!

Wszystkie spotkania 5.kolejki PlusLigi:

Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz
Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin
Cuprum Lubin - Stocznia Szczecin
ONICO Warszawa - GKS Katowice
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom