ROSA-BUD wybuduje halę i stadion

Konsorcjum firm ROSA-BUD S.A w partnerstwie z krakowskim MAXTO Sp. z o.o S.K.A złożyły najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie prac projektowych i budowę hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ul. Struga. Gwarantuje ono realizację zamówienia za kwotę 109 950 186,00 złotych.

Do przetargu na budowę hali sportowo-widowiskowej oraz stadionu przy ul. Struga przystąpiło w sumie osiem firm i konsorcjów z całego kraju. Zamawiający, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o. przeznaczył na realizację zadania 138 mln złotych brutto. Wartość prac w połowie złożonych ofert przekroczyła tę kwotę. W czterech z nich zaoferowano realizację wykonania zadania za kwotę niższą od wskazanej. Najniższą zaoferowało konsorcjum firm ROSA-BUD S.A w partnerstwie z krakowskim MAXTO Sp. z o.o S.K.A (109 950 186,00 złotych). Należy zaznaczyć, że najniższa cena nie była jedynym kryterium oceny ofert. Dodatkowe punkty oferenci uzyskali za okres gwarancji udzielonej na przedmiot zamówienia. W przypadku wspomnianego konsorcjum, było to 5,5 lat.

- Budowa hali sportowo-widowiskowej i stadionu to jeden z inwestycyjnych priorytetów miasta. - W 2018 roku hala z pięcioma tysiącami miejsc dla widzów będzie najnowocześniejszym obiektem na Mazowszu. Zamierzamy zabiegać o organizację dużych imprez, również o zasięgu międzynarodowym. Sądzimy, że efektem będzie duży kibicowski ruch turystyczny, a to pobudzi gospodarkę Radomia - przekonuje prezydent Radomia, Radosław Witkowski. - Wierzę, że proces formalny zakończy się w jak najkrótszym z możliwych terminów i wkrótce po podpisaniu umowy z wykonawcą, wejdzie on na plac budowy. Przypomnę, że zgodnie z projektem umowy, realizacja przedmiotu budowy ma być ukończona w terminie 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a obiekt wraz z wymaganą dokumentacją odbiorową ma być przekazany zamawiającemu - dodaje.

Wszyscy oferenci zostali dzisiaj zawiadomieni o wyborze oferty. W terminie 10 dni mogą skorzystać z prawa odwołania się od decyzji zamawiającego co do rozstrzygnięcia przetargu i wnieść odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Po zakończeniu procesu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp z o.o. zawrze umowę w sprawie zamówienia. Przypomnijmy, że hala sportowo-widowiskowa zostanie wybudowana na terenie od strony ulicy Struga. Równocześnie rozpocznie się budowa nowego stadionu sąsiadującego z halą. Zadaniem wykonawcy będzie: w przypadku hali widowiskowo-sportowej opracowanie projektów wykonawczych i budowa obiektu, a w przypadku stadionu piłkarskiego - opracowanie całego projektu i budowa dwóch pierwszych trybun.

Hala w Radomiu będzie wielofunkcyjnym obiektem odpowiadającym światowym standardom. Jej parametry funkcjonalno-przestrzenne i spełnienie wymogów międzynarodowych federacji sportowych umożliwią przeprowadzenie rozgrywek w rożnych dyscyplinach sportów halowych, takich jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna. Na widowni zasiąść będzie mogło 5000 widzów, z czego ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych teleskopowych. W obiekcie znajdzie się także hala treningowa wraz z szatniami oraz pomieszczeniami administracyjnymi. Hala będzie dawała także możliwość wykorzystania jej jako miejsca do organizacji widowisk kulturalnych, konferencji, wystaw, koncertów i targów.

Jeżeli chodzi o stadion, to już po pierwszym etapie realizacji ma posiadać podgrzewaną murawę. W pierwszym etapie budowy ma być wykonany budynek główny wraz z trybuną główną. Będzie ona kompleksowo zadaszona z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 3,5 tys. W tym etapie ma również powstać trybuna równoległa do trybuny głównej z liczbą miejsc siedzących nie mniej niż 2 tys. W sumie, po realizacji pierwszego etapu prac, na trybunach stadionu będzie mogło zasiąść 5,5 tysiąca kibiców. Obiekt ma być wyposażony w system sztucznego oświetlenia.