Juniorzy w półfinale mistrzostw Polski

Kielce okazały się szczęśliwe nie tylko dla seniorów Cerrad Czarnych Radom. Awans do półfinału mistrzostw Polski w miniony weekend w stolicy województwa świętokrzyskiego wywalczył również zespół juniorów Czarnych.

W turnieju ćwierćfinałowym w Kielcach rywalizowało sześć drużyn. Oprócz Radomskiego Centrum Siatkarskiego i gospodarzy o dwa premiowane awansem miejsca zagrały: MOS WOLA Warszawa, Tempo Olsztyn, Serbinów Biała Podlaska i Centrum Augustów.

Podopieczni Andrzeje Sitkowskiego występ rozpoczęli od przekonywującego zwycięstwa nad ekipą Serbinowa. Znacznie wymagającym przeciwnikiem okazał się Effector. Zadanie dodatkowo potęgował fakt, że oba mecze dzielił zaledwie trzygodzinny przedział czasowy. Na szczęście młodzi siatkarze z Radomia świetnie znieśli trudy. Pokonali rywala 3:1.

- To był bardzo wyczerpujący dzień. W krótkim odstępie rozegraliśmy dwa ciężkie spotkania, ale pokonaliśmy rywali. Wyniki tego nie sugerują. W dwóch meczach straciliśmy tylko seta, ale na sukces naprawdę trzeba było solidnie zapracować - nie ma wątpliwości Andrzej Sitkowski.

Bardzo dobra postawa w grupie okazała się kluczem do końcowego sukcesu. W meczu półfinałowym kieleckiego turnieju Czarni pokonali w trzech setach olsztyńskie Tempo. W kolejnym, niestety radomianie uznać musieli wyższość MOS Wola Warszawa. Dzięki wcześniejszym rozstrzygnięciom podopieczni Andrzeja Sitkowskiego już przed jego rozpoczęciem mogli cieszyć się z wykonania zadania. Awans do kolejnej fazy ogólnopolskiej rywalizacji wywalczyli z drugiego miejsca.