Trzy sety siatkarzy Czarnych. Dobry mecz drugoligowca

Czarni okazali się lepsi od dotychczasowego wicelidera grupy szóstej II ligi. Siatkarze z Radomia w sobotnim meczu w trzech setach pokonali Błękitnych Ropczyce.

Podopieczni Andrzej Sitkowskiego rozpoczęli w respektem dla wyżej notowanego rywala. W pierwszym secie przegrywali 6:8. Dwupunktową przewagę Błękitni utrzymali jeszcze przez kilkanaście minut. Gdy objęli prowadzenie 21:20 ostatni fragment pierwszej odsłony należał już do gospodarzy, którzy zwyciężyli na przewagi.

Z trzech setów sobotniej konfrontacji najmniej emocji kibicom dostarczyła druga odsłona. Świetna postawa środkowych, wspartych skuteczną grą skrzydłowych, zapewniła Czarnym szybkie wysokie prowadzenie. W pewnym momencie gospodarze wygrywali już 21:13.

Trzecia odsłona meczu ponownie miała wyrównany przebieg. Radomianie wygrywali 8:7, chwilę później na prowadzeniu byli Błękitni. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Do czasu. Lepiej czujący się we własnej hali, grający skuteczniej gospodarze, „przełamali” rywala przy stanie 17:17. Objęli prowadzenie 20:17, którego już nie oddali do końca.

Był to najlepszy mecz podopiecznych Andrzeja Sitkowskiego w tym sezonie. - Rzeczywiście drużyny stworzyły dobre widowisko. Mecz mógł się podobać - przyznał szkoleniowiec. - Po ostatnich niepowodzeniach koniecznie chcieliśmy pokazać, że potrafimy dobrze i co ważniejsze skutecznie grać - zapewnił natomiast Damian Płaskociński.

Jeden z najbardziej doświadczonych graczy radomskiego zespołu był wyróżniającym się aktorem spotkania, ale dobrze zaprezentowali się pozostali. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Łukasz Zugaj. W grze blokiem imponował Bartłomiej Wójcik, dobrze na skrzydle spisał się Kacper Kędra. Nagrodę dla najlepszego siatkarze meczu odebrał natomiast rozgrywający Jan Czubiński (na zdjęciu).

Czarni Radom - Błękitni Ropczyce 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Czarni: Czubiński, Kędra, Wójcik, Zugaj, Płaskociński, Skwarek, Filipowicz (libero) oraz D. Ostrowski, Prokopczyk

Błękitni: Armata, Białorudzki, Mich, Grabiec, Grendysz, Pachliński, Waszczuk (libero) oraz Kopala, Skroka, Cebula, Pękala.