Siatkarze Cerrad Czarnych Radom triumfowali w Akademickich Mistrzostwach Polski!

Męska drużyna Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu i żeńska Uniwersytetu Opolskiego obroniły tytuły najlepszych akademickich zespołów siatkarskich w Polsce! W barwach męskiej drużyny z Opola, wystąpiło dwóch zawodników Cerrad Czarnych Radom, Michał Filip oraz Norbert Huber, którzy są na co dzień studentami Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu!


Drużyna Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu ponownie najlepsza w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej! W barwach uczelni z Opola w rozgrywanym turnieju w Rzeszowie, mogliśmy oglądać zawodników, którzy na co dzień występują w klubach PlusLigi: Mateusza Malinowskiego, Marcina Komendę, Bartłomieja Lemańskiego, Marcina Walińskiego, czy Mateusza Masłowskiego.

W zespole z Opola znaleźli się również siatkarze Cerrad Czarnych Radom: atakujący Michał Filip oraz środkowy Norbert Huber, którzy na co dzień są również studentami Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji.

Faworyci zawodów nie zawiedli. Zawodnicy z Opola przez cały turniej prezentowali bardzo wysoki poziom, awansując do półfinału po wygranym pojedynku z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. W wielkim finale Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu pokonała w czterech setach Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i mogła cieszyć  się z kolejnego tytułu mistrza Polski w akademickich rozgrywkach!

Doktor Wojciech Bajorek, organizator turnieju mężczyzn, był bardzo zadowolony z przebiegu imprezy.

– To były bardzo udane Akademickie Mistrzostwa Polski. Ogólnie w ciągu weekendu przewinęły się 32 zespoły w rozgrywkach kobiet i mężczyzn. W turnieju wystartowało blisko 200 zawodników, rozdaliśmy 15 pucharów i 242 medale. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że uczestnicy są zadowoleni z poziomu turnieju. Ten turniej naprawdę bardzo pomógł nam w popularyzacji sportu akademickiego na terenie Rzeszowa. Trybuny na meczach były wypełnione prawie w całości w trakcie tego turnieju – powiedział dr Bajorek.

źródło: własne / pasja.azs.pl / fot. Paweł Skraba/pasja.azs.pl