Cerrad Enea Czarni Radom bez wicemistrza Europy

Przyjmujący reprezentacji Słowenii Alen Sket  opuszcza drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom. Powodem decyzji o rozstaniu zawodnika z radomskim klubem są problemy zdrowotne siatkarza.Klub WKS Czarni Radom S.A. , poinformował  31-letniego, słoweńskiego przyjmującego Alena Sketa o rozwiązaniu kontraktu.

- Powodem  rozwiązania kontraktu jest kontuzja kolana,  z którą zawodnik przyjechał po mistrzostwach Europy. Niestety przeprowadzone badania potwierdziły, że jego absencja oraz rehabilitacja może potrwać nawet do dwóch miesięcy. Siatkarz został poinformowany o rozwiązaniu kontraktu ze strony klubu. Alen w pełni zrozumiał naszą decyzję i w najbliższych dniach wraca do kraju, gdzie przechodzić będzie leczenie i rehabilitację w celu jak najszybszego powrotu do zdrowia. – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. , Wojciech Stępień.

31-letni zawodnik w 1.kolejce PlusLigi , gdzie Wojskowi mierzyli się na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn, nie znalazł się w składzie meczowym zespołu. Klub poczynił już pierwsze działania w pozyskaniu nowego siatkarza na pozycję przyjmującego.

- Nie wykluczamy możliwości powrotu słoweńskiego siatkarza do drużyny. Na ten moment jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego zawodnika, który mógłby dołączyć w najbliższym czasie do zespołu z Radomia. Obecnie kadra liczy trzynastu zawodników i w takim składzie przygotowuje się do zbliżającego się pojedynku w Gdańsku, który rozegrany zostanie 30 października w Ergo Arena. – dodaje prezes radomskiego klubu.