PlusLiga: 2. kolejka - wyniki i tabela

Za nami 2. kolejka w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Zespoły z Jastrzębia-Zdrój, Bełchatowa, Warszawy , Gdańska, Zawiercia oraz Gdańska i Suwałk mogły świętować zwycięstwa w tej serii spotkań. Liderem PlusLigi jest ekipa Jastrzębskiego Węgla.

Za nami 2. seria spotkań w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2019/2020. Wszystkie pojedynki rozegrane zostały w środę (30 paźdzeirnika). Rywalizacja rozpoczęła się w Rzeszowie, gdzie miejscowa Resovia mierzyła się z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Podopieczni Piotra Gruszki przed własną publicznością zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań. Beniaminek z Suwałk w swoim pierwszym meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce udowodnił, że w tym sezonie jest w stanie sprawić nie jedną niespodziankę. Siatkarze Andrzeja Kowala pokonali ekipę z Rzeszowa 3:1 i sięgnęli po pierwsze historyczne zwycięstwo w PlusLidze.

Trefl Gdańsk podejmował z kolei Cerrad Enea Czarnych Radom. Wojskowi po porażce w Olsztynie, chcieli zasmakować zwycięstwa nad polskim morzem. Niestety Trefl okazał się lepszym zespołem i triumfował w czterech setach. Aż pięć setów zobaczyli kibice w Bełchatowie. PGE Skra nie bez problemów pokonała GKS Katowice, który pokazuje od początku sezonu dobrą formę.

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał  3:1 Indykpol AZS Olsztyn, a Jastrzębski Węgiel bez większych problemów poradził sobie z Cuprum Lubin. Warto zaznaczyć, że Pomarańczowi w trzecim secie triumfowali 25:7! Projekt Warszawa bez straty seta wygrał w Bydgoszczy, a Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poradziła sobie w trzech odsłonach z MKS-em Będzin.