PlusLiga: 6. kolejka - wyniki i tabela

Za nami 6. kolejka w rozgrywkach PlusLigi. W ostatni weekend listopada rozegrano cześć pojedynków, w których czterokrotnie triumfowali gospodarze. Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom w tej serii gier musiała uznać wyższość wicemistrza Polski - Verva Warszawa Orlen Paliwa.W inauguracyjnym pojedynku 6. kolejki PlusLigi, Jastrzębski Węgiel podejmował na własnym terenie Aluron Virtu CMC Zawiercie. Po zwolnieniu przez włodarzy klubu Roberto Santiliego, rolę pierwszego szkoleniowca w Jastrzębiu objął Luke Reynolds, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa 3:0.

W sobotę (23 listopada) rywalizacja przeniosła się do Suwałk oraz Bydgoszczy. MKS Ślepsk Malow Suwałki w nowej hali sportowej pokonał 3:1 Indykpol AZS Olsztyn. Z kolei siatkarze BKS Visły mimo, że prowadzili w starciu z GKS-em Katowice 2:0, musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając po tie-breaku. 

W niedzielę (24 listopada) Trefl Gdańsk wywiózł z Lubina komplet punktów, pokonując miejscowy Cuprum w trzech odsłonach. Również wynikiem 3:0, zakończył się mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z PGE Skrą Bełchatów. Mistrzowie Polski zainkasowali na swoje konto 7. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. 

Na zakończenie 6. serii gier Cerrad Enea Czarni Radom wybrali się na mecz do stolicy Polski. Verva Warszawa Orlen Paliwa w trzech partiach pewnie pokonali drużynę Wojskowych i pozostali jedyną, niepokonaną drużyną w tym sezonie PlusLigi.

Poniżej prezentujemy wyniki 6.kolejki PlusLigi oraz zestaw gier 7.kolejki: