Michał Ruciak opuszcza drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom

Po rozgrywkach 2019/2020 drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom opuszcza Michał Ruciak. 36-letni libero, w klubie Wojskowych spędził dwa sezony. W barwach zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom rekordzista pod względem występów w PlusLidze, rozegrał 51 meczów.Michał Ruciak po sezonie 2019/2020 żegna się z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom. Popularny „Rucio” w radomskim klubie spędził dwa sezony, sięgając w sezonie 2018/2019 po 5. miejsce w PlusLidze, a rok później po 7. miejsce (rozgrywki 2019/2020)

Michał Ruciak do drużyny WKS-u przeniósł się po dwóch sezonach spędzonych w Szczecinie. Wówczas Michał Ruciak zmienił swoją pozycję z przyjmującego na libero. W debiutanckim sezonie w barwach radomskiego zespołu zaliczył 30 meczów, będąc 2. najlepszym przyjmującym drużyny (skuteczność 47%).

W ostatnim sezonie Michał Ruciak poprawił swoje notowania. „Rucio” w rozgrywkach 2019/2020 rozegrał w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom 21 meczów i zanotował skuteczność w przyjęciu na poziomie 58%, co uczyniło go najlepszym zawodnikiem w tym elemencie w zespole i jednocześnie 4. przyjmującym w całej PlusLidze.

Warto również wspomnieć, że w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrał 500. mecz w PlusLidze, będąc rekordzistą pod względem występów w Polskiej Lidze Siatkówki. Łącznie na swoim koncie Michał Ruciak ma 514. rozegranych meczów w PlusLidze oraz 51. spotkań w zespole Cerrad Enea Czarnych Radom.

Dziękujemy Ci Michał za wspaniałe dwa sezony w Radomiu! Dziękujemy, za każdy mecz w koszulce drużyny Wojskowych. Życzymy Ci dużo zdrowia i do zobaczenia!

Wcześniej z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom pożegnali się: Dejan Vincić, Karol Butryn oraz Wojciech Włodarczyk.