Alen Pajenk opuszcza Cerrad Enea Czarnych Radom

Po sezonie 2019/2020 z zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom żegna się szósty siatkarz. Barw radomskiego klubu w nadchodzących rozgrywkach nie będzie bronić Alen Pajenk. Środkowy w drużynie Wojskowych spędził dwa sezony, rozgrywając łącznie dla tego zespołu 53 mecze i zdobył 387 punktów.Alen Pajenk do drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom dołączył po sezonie 2017/2018, kiedy to występował we włoskim klubie Marmi Lanza Werona. W swoim debiucie w barwach drużyny Wojskowych popularny "Pajo" zapisał na swoje konto 30 rozegranych meczów w których zdobył 217 punktów. Wraz z drużyną sięgnął wówczas po 5. miejsce w PlusLidze.

Tak dobra postawa środkowego bloku, spowodowała że słoweński siatkarz został zakontraktowany na kolejny sezon w zespole Cerrad Enea Czarnych Radom. W ubiegłych rozgrywkach Alen Pajenk rozegrał łącznie 23 mecze, w których zdobył dla swojego zespołu 170 punktów. Wicemistrz Europy mógł również pochwalić się indywidualnymi wyróżnieniami. 

W klasyfikacji najlepiej blokujących, zajął drugie miejsce (30 punktów), tuż za Michałem Ostrowskim. Z kolei w rankingu najlepiej zagrywających lepszy okazał się jedynie Karol Butryn. Alen w tym elemencie zdobył 33 punkty w całym sezonie PlusLigi. 

Alen Pajen w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrał łącznie 53 mecze i zdobył dla Wojskowych 387 punktów. Dziękujemy Ci Alen za wszystko co zrobiłeś dla radomskiej siatkówki w naszym mieście w ostatnich dwóch sezonach! Życzymy Ci dużo zdrowia i powodzenia w kolejnych latach kariery! Do zobaczenia!

Alen Pajenk jest szóstym siatkarzem, który po sezonie 2019/2020 opuszcza zespół WKS-u. Wcześniej z Cerrad Enea Czarnymi Radom pożegnali się: Karol Butryn, Dejan Vincić, Wojciech Włodarczyk, Michał Ruciak oraz Damian Boruch.


Alen Pajenk w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom: 

Sezon: 2018/2019
Liczba występów: 30 meczów
Liczba rozegranych setów dla Cerrad Czarnych Radom w PlusLidze: 108 setów
Liczba zdobytych punktów dla Cerrad Czarnych Radom w PlusLidze: 217 punktów

Sezon: 2019/2020
Liczba występów: 23 mecze
Liczba rozegranych setów dla Cerrad Czarnych Radom w PlusLidze: 84 sety
Liczba zdobytych punktów dla Cerrad Czarnych Radom w PlusLidze: 170 punktów