Komplet punktów zostaje w Radomiu! Awans Wojskowych w ligowej tabeli!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w środowy (4 listopada) wieczór zapisali na swoje konto kolejne ligowe zwycięstwo! Po wygranej w Warszawie, podopieczni Roberta Prygla pokonali w czterech setach zespół Cuprum Lubin! Najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrany został Michał Kędzierski!

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu z Cuprum Lubin przystępowali w roli faworyta. Wojskowi podbudowani wysokim zwycięstwem w Warszawie, w środę (4 listopada) podejmowali na własnym boisku zespół Cuprum. Lubinianie przed meczem w hali MOSiR w Radomiu nie zdołali zasmakować zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Na terenie zespołu WKS-u, chcieli więc przełamać swoją "niemoc" i zatrzymać serię porażek w PlusLidze.

Cuprum spotkanie w radomskiej hali rozpoczął w imponującym stylu. Przewaga podopiecznych Marcelo Fronckowiaka w premierowej odsłonie nie podlegała dyskusji. Lubinianie skutecznie wykorzystywali każde najmniejsze "potknięcie" gospodarzy w swojej grze. Kiedy goście prowadzili już różnicą dziesięciu punktów (18:8), stało się jasne że zwycięstwo w pierwszej partii Cuprum będzie tylko formalnością. Cerrad Enea Czarni Radom nie zdołali odrobić strat do swojego przeciwnika, przegrywając 25:16.

Kolejne sety, pokazały odmieniony zespół z Radomia. Cerrad Enea Czarni podrażnieni porażką w premierowej odsłonie w następnych partiach podeszli jeszcze bardziej zmotywowani. Drugi set zakończył się po emocjonującej walce na przewagi. Gra podopiecznych Roberta Prygla ponownie charakteryzowała się dużą walecznością, a coraz lepsza skuteczność w przyjęciu zagrywki rywala, pozwalała Michałowi Kędzierskiemu pewniej rozprowadzać ataki pomiędzy swoich kolegów. Wojskowi wygrali drugiego seta 27:25 i wciąż liczyli się w walce o komplet punktów.

Jak się okazało, Cerrad Enea Czarni Radom nie dali sobie wydrzeć punktów oraz zwycięstwa w środowy wieczór. Na liderów w tym pojedynku zaczęli wyrastać Brenden Sander, Daniel Gąsior oraz Lucas Loh, którzy utrzymywali bardzo wysoką skuteczność swoich ataków. Wojskowi w trzecim secie wygrali 25:22, a w kolejnej partii postawili przysłowiową "kropkę nad i", zwyciężając 25:19, a całe spotkanie 3:0. Dzięki wygranej nad zespołem z Lubina, Wojskowi wskoczyli na 6. miejsce w tabeli PlusLigi!

Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania, wybrany został Michał Kędzierski. W zespole Cerrad Enea Czarnych Radom najlepiej z kolei punktowali: Brenden Sander - 20 punktów, Daniel Gąsior - 17 punktów oraz Lucas Loh - zdobywca 12 punktów. Kolejny mecz Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają w sobotę (7 listopada), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1 (16:25, 27:25, 25:22, 25:19)
MVP: Michał Kędzierski (Cerrad Enea Czarni Radom)
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (7), Kędzierski (5), Loh (12), Gąsior (17), Josifow (10), Sander (20), Nowowsiak (libero) oraz Pasiński, Firszt (1), Masłowski (libero)
Cuprum Lubin: Gunia (8), Ferens (21), Jakubiszak (6), Jimenez (21), Tavares Rodrigues (6), Penczew (8) Szymura (libero) oraz Lorenc, Oliveira (1), Magnuszewski, Makoś (libero)