Cerrad Enea Czarni Radom zagrali towarzysko z reprezentacją Polski

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom mają za sobą kolejny sprawdzian przed sezonem 2021/2022. Tym razem zespół Jakuba Bednaruka zmierzył się w hali MOSiR z reprezentacją Polski juniorów, która pod okiem szkoleniowca Daniela Plińskiego, przygotowuje się do Mistrzostw Świata juniorów. Wojskowi wygrali towarzyskie spotkanie 3:1.Trener Cerrad Enea Czarnych Radom przed meczem z kadrą Polsku U-21 podjął decyzję, że w meczu zaprezentują się siatkarze, którzy dostali mniej okazji podczas ostatniego Turnieju Partnerstwa Regionalnego, które rozgrywane było w Kozienicach. W wyjściowym składzie WKS-u, fani mogli zatem zobaczyć: Daniela Gąsiora, Wiktora Nowaka, Bartosza Firszta, Pawła Rusina, Mateusza Masłowskiego, a także Bartłomieja Lemańskiego oraz kapitana Michała Ostrowskiego. Po drugiej stronie siatki, na pozycji libero w biało-czerwonych barwach wystąpił Maciej Nowowsiak, który na co dzień jest siatkarzem radomskiej drużyny.Starcie w hali MOSiR w Radomiu rozpoczęło się lepiej dla zawodników Jakuba Bednaruka. To właśnie Wojskowi jako pierwsi podnieśli ręce w geście zwycięstwa, wygrywając premierową odsłonę pojedynku 25:21. W drugiej partii gra długo utrzymywała się punkt za punkt, ale to drużyna Daniela Plińskiego w końcówce seta odskoczyła Cerrad Enea Czarnym Radom na kilka "oczek" (21:19). Polacy utrzymali przewagę i wygrali seta 25:21.

W trzeciej odsłonie meczu reprezentacja Polski walczyła z Cerrad Enea Czarnymi Radom punkt za punkt. W decydującym fragmencie partii, to siatkarze Daniela Plińskiego mieli lepszą sytuację. Po skutecznych atakach na skrzydłach Polska wyszła na prowadzenie (21:19). Biało-czerwoni nie zdołali utrzymać prowadzenia, a wynik partii musiał rozegrać się po walce na przewagi. Z niej zwycięsko wyszli gospodarze, którzy triumfowali 27:25.W czwartej partii Cerrad Enea Czarni Radom triumfowali 25:20, a w całym pojedynku w hali MOSiR 3:1. Po pojedynku z reprezentacją Polski, zespół Jakuba Bednaruka już w najbliższy piątek (17 września) wybierze się do Bełchatowa, gdzie dwukrotnie zmierzy się z zespołem PGE Skry Bełchatów.

Cerrad Enea Czarni Radom - Polska U-21 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:20)
Cerrad Enea Czarni Radom
: Nowak 6, Gąsior 17, Rusin 16, Firszt 18, Ostrowski 1, Lemański 5, Masłowski (libero) oraz Sadkowski 3, Kłoda 1.
Polska U-21: Pawlun 5, Dulski 9, Czerwiński 9, Gierżot 15, Strulak 5, Urbanowicz 10, Nowowsiak (libero) oraz Kotłowski (libero), Gniecki 1, Kupka 2, Kraut 3, Kwasigroch 4.