Cerrad Enea Czarni Radom podejmą Jurajskich Rycerzy!

Przed siatkarzami Cerrad Enea Czarnych Radom 6.kolejka w rozgrywkach PlusLigi. Wojskowi po dwóch zwycięstwach z rzędu w kolejnej serii gier zagrają przed własną publicznością. Drużyna Jakuba Bednaruka w hali MOSiR zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie!W sobotę (6 listopada) fani siatkówki w Radomiu ponownie będą mogli wspierać swoich siatkarzy w walce o ligowe punkty! Wojskowi po serii dwóch zwycięstw z rzędu, ponownie zameldują się w hali MOSiR. Tym razem przeciwnikiem drużyny Jakuba Bednaruka, będzie obecnie 4. drużyna w tabeli PlusLigi - Aluron CMC Warta Zawiercie.

Najbliższy przeciwnik Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczął sezon 2021/2022 z "wysokiego C". Aluron w pierwszych trzech kolejkach był niepokonaną drużyną. Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Igora Kolakovicia wygrała starcia ze Ślepskiem Malow Suwałki, Treflem Gdańsk oraz GKS-em Katowice. Tak dobry strat sezonu Zawiercian, zaowocował pozycją wicelidera PlusLigi. Serię trzech zwycięstw z rzędu zakończył jednak zespół Indykpolu AZS Olsztyn, który w 4.kolejce wygrał z Aluronem bez straty seta. W ostatniej serii gier Jurajscy Rycerze ponownie zasmakowali zwycięstwa, triumfując w starciu z Cuprum Lubin 3:2.

Jurajscy Rycerze w obecnym sezonie stawiają sobie najwyższe cele. Aby osiągnąć zamierzony rezultat, klub z Zawiercia poczynił wiele zmian w kadrze drużyny. Z zespołem Aluronu CMC pożegnali się po rozgrywkach 2020/2021:  Grzegorz Bociek, Flavio Gualberto, Paweł Halaba, Marcin Kania, Patryk Czarnowski (zakończenie kariery), Garrett Muagututia, Gjorgji Gjorgjiew oraz Krzysztof Andrzejewski (zakończenie kariery).  W ich miejsce zarząd klubu zakontraktował siatkarzy, którzy mają dać nową jakość drużynie z Zawiercia. Do Aluronu CMC Warty dołączyli: Uros Kovacević, Facundo Conte, Dawid Konarski, Michał Szalacha, Dominik Depowski, Bartosz Makoś, Miguel Tavares, Wiktor Rajsner oraz Miłosz Zniszczoł. 

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie podejdą podbudowani dwoma zwycięstwa z rzędu. Po nieudanym początku sezonu, siatkarze Jakuba Bednaruka zanotowali wygrane z Treflem Gdańsk oraz ze Ślepskiem Malow Suwałki. Dwa komplety punktów dały znaczny awans drużyny w ligowej tabeli - Wojskowi awansowali z 14. miejsca na 9. lokatę w PlusLidze.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie, rozegrane zostanie w sobotę (6 listopada) o godzinie 20:30 w hali MOSiR w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport. Bilety na mecz dostępne są do nabycia na stronie www.sklep.mosirradom.pl. 

Zestaw par 6.kolejki PlusLigi: