Znamy termin pierwszego meczu Cerrad Enea Czarnych Radom w sezonie 2022/2023!

Na początek będą derby Śląska, później rewanż za mecze o brązowy medal, a na zakończenie w Gdańsku zadebiutuje drużyna z Lwowa - to wszystko w pierwszej kolejce PlusLigi, która zostanie rozegrana już za dwa tygodnie. Cerrad Enea Czarni Radom sezon rozpoczną od wyjazdowego spotkania z LUK Lublin!


Niedawno emocjonowaliśmy się mistrzostwami świata siatkarzy, w które reprezentacja Polski zakończyła ze srebrnym medalem. 30 września kibiców czekają nie mniejsze emocje, tyle że rozłożone w dłuższym czasie, bo trwające aż do maja, kiedy poznamy mistrza Polski. Rozgrywki wznawia PlusLiga - liga wicemistrzów świata i najlepszej drużyny w Europie. Znamy już dokładny terminarz dwóch kolejek. 

- Już w pierwszej kolejce mamy mecze Jastrzębskiego Węgla z GKS Katowice, czyli siatkarskie derby Śląska, rywalizację Aluronu CMC Warty Zawiercie, trzeciej w poprzednim sezonie, z czwartą PGE Skrą Bełchatów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z w Olsztynie silnym Indykpolem AZS-em, a debiutujący z PlusLidze Barkom Każany Lwów zagra w Gdańsku z Treflem - wylicza Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Można być pewnym, że nie mniej ciekawie będzie w pozostałych spotkaniach. Zdecydowanych faworytów nie ma, bo wszystkie kluby przed sezonem znacząco wzmocniły składy, pozyskując m.in. siatkarzy, którzy grali w mistrzostwach świata i nie byli w nich tylko uzupełnieniem swoich zespołów.

Cerrad Enea Czarni Radom rywalizację w sezonie 2022/2023 rozpoczną od wyjazdowego pojedynku w Lublinie. 1 października o godzinie 20:30 Wojskowi wyjdą na parkiet w hali Globus, a ich rywalem będzie miejscowy LUK.

Program 1. kolejki PlusLigi:

Piątek (30 września):
Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice (piątek, g. 17:30)

Sobota (1 października):
Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (g. 14:45)
Asseco Resovia Rzeszów - Projekt Warszawa (g. 17:30),
LUK Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom (g. 20:30)

Niedziela (2 października):
Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów (g. 14:45)
PSG Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki (g. 17:30)
Trefl Gdańsk - Barkom Każany Lwów (g. 20:30)

Poniedziałek (3 października):
BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin (g. 17:30)