Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom kolejny wyjazdowy pojedynek w PlusLidze

W piątek (21 października) rozpoczną się zmagania w ramach 5. kolejki PlusLigi mężczyzn. Siatkarze Jacka Nawrockiego do rywalizacji w tej serii gier przystąpią jako ostatni. W poniedziałek (24 października) zmierzą się na wyjeździe w gdańskiej Ergo Arena z miejscowym Treflem! Mecz zaplanowany został na godzinę 17:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom kolejny ligowy pojedynek! Po zwycięstwie odniesionym w Katowicach, siatkarze Jacka Nawrockiego w zbliżającej się 5.kolejce PlusLigi mężczyzn, ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem zespół WKS-u, zmierzy się w gdańskiej Ergo Arena z miejscowym Treflem!

Najbliższy przeciwnik Wojskowych to obecnie 7. drużyna w ligowej tabeli. Trefl Gdańsk w swoim dorobku zapisał na swoje konto 2. zwycięstwa oraz 2. porażki. Na inaugurację nowych rozgrywek gdańszczanie pokonali bez straty seta we własnej hali, ukraiński zespół Barkom Kazhany Lwów. W drugim pojedynku Trefl musiał uznać wyższość Ślepska Malow Suwałki, przegrywając 3:1. W kolejnym spotkaniu podopieczni Igora Juricicia ponownie bez straty seta pokonali Cuprum Lubin. W 4.kolejce z kolei Trefl mierzył się z PGE Skrą. Zwycięsko z tego spotkania wyszli siatkarze z Bełchatowa, którzy triumfowali 3:1. 

W pierwszych ligowych pojedynkach najwięcej punktów dla zespołu Trefla Gdańsk zdobyli Bartłomiej Bołądź (81 punktów) oraz Mikołaj Sawicki (39 punktów) i Karol Urbanowicz (26 punktów). Cerrad Enea Czarni Radom do najbliższego spotkania podejdą po wyjazdowym zwycięstwie nad GKS-em, który przełamał serię trzech porażek z rzędu. Mecz w Katowicach, był rozgrywany awansem z 12.kolejki PlusLigi mężczyzn.

- Nie ma co ukrywać, że bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa w Katowicach. Dwa ostatnie mecze były średnie w naszym wykonaniu, więc potrzebne to było nam jak tlen. Każde zwycięstwo buduje drużynę. Teraz przed nami pojedynek w Gdańsku. To będzie ciężki wyjazd, bo znam tam większość chłopaków i wiem, że będą walczyć o każdą piłkę i to na pewno będzie trudne spotkanie. - powiedział atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom, Damian Schulz.

Spotkanie 5.kolejki PlusLigi mężczyzn, Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrane zostanie w poniedziałek (24 października) o godzinie 17:30 w hali Ergo Arena. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 5.kolejki PlusLigi mężczyzn:

LUK Lublin - GKS Katowice
Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn
BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel
PSG Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom
PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów
Projekt Warszawa - Cuprum Lubin
Barkom Kazhany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki