Wojskowi wywalczyli punkt w Kędzierzynie-Koźlu. Teraz mecz z Jastrzębskim Węglem

Cerrad Enea Czarni Radom pod wodzą nowego szkoleniowca, Pawła Woickiego sięgnęli po jeden punkt na terenie Mistrzów Polski. Wojskowi na wyjeździe po tie-breaku przegrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Po meczu w hali Azoty, radomski zespół czeka 6 grudnia pojedynek na terenie Jastrzębskiego Węgla.
Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 13. kolejki PlusLigi mężczyzn, mierzyli się z Grupą Azoty ZAKSA. Kędzierzynianie do spotkania z Wojskowymi podchodzili jako jedyna niepokonana ekipa w tym sezonie przed własną publicznością. Radomski zespół z kolei do starcia w hali Azoty podszedł z nowym szkoleniowcem. Rolę pierwszego trenera pełni Paweł Woicki.

Starcie w hali Azoty lepiej rozpoczęło się dla WKS-u. Cerrad Enea Czarni wyszli na pojedynek niezwykle zmotywowani, a sztab trenerski od pierwszych piłek postawił m.in. na Pawła Rusina oraz kapitana Michała Ostrowskiego. Radomianie w premierowej partii w pełni kontrolowali przebieg gry, zwyciężając 25:22. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze doprowadzili do remisu. ZAKSA wygrała drugą partię 25:19 i w całym meczu mieliśmy remis 1:1. W trzeciej odsłonie niedzielnego meczu, ponownie więcej powodów do zadowolenia mieli podopieczni Pawła Woickiego, którzy wygrywając 25:21 ponownie objęli prowadzenie w całym pojedynku. Gospodarze wówczas wzięli się jeszcze mocniej "do pracy". Zespół z Kędzierzyna-Koźla wygrali czwartego seta 25:21, a w decydującym piątym secie zwyciężyli 15:11.

Przed zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom teraz mecz na wyjeździe z wicemistrzem Polski. Wojskowi z ekipą Jastrzębskiego Węgla zagrają już 6 grudnia. Mecz zaplanowany został na godzinę 21:00. Transmisja meczu w telewizji Polsat Sport. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2  (22:25, 25:19, 23:25, 25:21, 15:11)
MVP: Marcin Janusz
Grupa Azoty ZAKSA: Kaczmarek (25), Janusz (1), Staszewski (21), Kalembka (5), Paszycki (12), Żaliński (8), Shoji (libero) oraz Stępień, Kluth (2) i Śliwka (1)
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (25), Ostrowski (3), Nowak (2), Łukasik (16), Lemański (15), Rusin (18), Masłowski (libero) oraz Gąsior i Firszt (1)