Cerrad Enea Czarni wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w hali RCS

W ramach 24. kolejki PlusLigi siatkarze Pawła Woickiego podejmowali przed własną publicznością Ślepsk Malow Suwałki. Wojskowi musieli uznać swojego przeciwnika, przegrywając w trzech odsłonach. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający gości, Matias Sanchez.

PLUSLIGA: CERRAD ENEA CZARNI RADOM - ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI (GALERIA)


Cerrad Enea Czarni Radom oraz Ślepsk Malow Suwałki do pojedynku w hali Radomskiego Centrum Sportu podchodzili po zwycięstwach jakie odnieśli w ramach 23. kolejki PlusLigi. Zespół z Suwałk wygrał przed tygodniem przed własną publicznością z PGE Skrą Bełchatów, zaś siatkarze WKS-u przełamali serię 17. przegranych z rzędu i pokonali na wyjeździe Barkom Kazhany Lwów.

Dla obu zespołów piątkowy pojedynek w hali sportowej przy ul Struga 63 w Radomiu, miał duże znaczenie. Ślepsk aby dale liczyć się w grze o play-off, w starciu z Wojskowymi nie chciał stracić punktów. Z kolei podopieczni Pawła Woickiego wprawdzie odskoczyli ostatniemu w tabeli BBTS-owi na 7 "oczek", to nie tylko chcieli powiększyć przewagę nad zespołem z Bielska-Białej, ale chcieli również zwyciężyć pierwszy raz w hali Radomskiego Centrum Sportu.W pierwszej partii byliśmy świadkami najciekawszej i najbardziej wyrównanej rywalizacji. Obie ekipy popisywały się znakomitymi akcjami w obronie, a długie wymiany nagradzane były dużymi brawami przez zgromadzonych w hali sportowej kibiców. Więcej powodów do zadowolenia mieli jednak siatkarze i fani z Suwałk. Starcie w pierwszym secie zakończyło się dopiero po emocjonującej walce na przewagi, z której zwycięsko wyszedł zespół Ślepska. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza triumfowali 27:25.

W dwóch kolejnych odsłonach drużyna gości w pełni kontrolowała przebieg meczu. Sztab trenerski Cerrad Enea Czarnych dokonywał kilku korekt w składzie podczas spotkania, jednak to siatkarze Ślepska postawili przysłowiową "kropkę nad i". Ślepsk Malow wygrał drugą odsłonę 25:19, a w kolejnej partii zwyciężył 25:16, tym samym pieczętując wygraną w hali Radomskiego Centrum Sportu 3:0.Cerrad Enea Czarni Radom mają teraz tydzień czasu na przygotowania do kolejnego starcia. Podopieczni Pawła Woickiego 18 lutego zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Będzie to ostatni pojedynek Wojskowych w lutym. Do gry Cerrad Enea Czarni powrócą w marcu, gdzie czekać ich będą cztery ligowe mecze przed własną publicznością, a przeciwnikami będą drużyny z Bełchatowa, Katowic, Jastrzębia-Zdrój oraz Kędzierzyna-Koźla.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25)
MVP: Matias Sanchez
Cerrad Enea Czarni Radom: Nowak 1, Schulz 13, Łukasik, Rusin 11, Tammemaa 6, Lemański 2, Nowowsiak (libero) oraz Firszt 17, West, Gąsior
Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez 1, Filipiak 18, Kujundžić 10, Halaba 8, Takvam 8, Sapiński 9, Czunkiewicz (libero)