Mateusz Kufka wywalczył awans na Mistrzostwa Europy U-22 w 2024 roku!

Reprezentacja Polski pokonała w Istok Węgry 3:0 w eliminacyjnym meczu grupy D do przyszłorocznych mistrzostw Europy U22 i zapewniła sobie awans. W sobotę (22 lipca) biało-czerwoni pod wodzą szkoleniowca Mateusza Grabdy, pokonali gospodarzy 3:0.

W Istok (Kosowo) polski zespół odniósł dwa łatwe zwycięstwa i wywalczył prawo gry w przyszłorocznym kontynentalnym czempionacie do 22 lat. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy w pierwszym meczu pewnie pokonali gospodarzy zawodów - kadrę Kosowa. Biało-czerwoni wygrali bez straty seta, triumfując kolejno 25:11, 25:12 oraz 25:17. Na zakończenie zmagań w Kosowie, Polacy również w trzech setach ograli reprezentację Węgier - 25:16, 25:16 i 25:19.

W składzie reprezentacji Polski wystąpił nowy środkowy drużyny Enea Czarnych Radom, Mateusz Kufka. Całej reprezentacji składamy gratulacje!