Enea Czarni Radom oficjalnie rozpoczęli przygotowania!

Enea Czarni Radom mają za sobą pierwsze jednostki treningowe! W poniedziałek (14 sierpnia) podopieczni Pawła Woickiego rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze mężczyzn!14 sierpnia 2023 roku drużyna Enea Czarnych Radom stawiła się na pierwszym, oficjalnym treningu. Inauguracja przygotowań miała miejsce w siłowni w hali sportowej Radomskiego Centrum Sportu! - Mam nadzieję, że wszyscy będą zdrowi i że te przygotowania będą przebiegały bez zakłóceń. Chcielibyśmy zbudować drużynę i teraz jest na to czas, a także na podnoszenie umiejętności indywidualnych, tworzenie systemów grania na boisku. Ale też na stworzenie grupy ludzi, którzy będą sobie ufali i będą chcieli ze sobą współpracować. To dla mnie bardzo ważny cel - podkreśla szkoleniowiec Enea Czarnych Radom, Paweł Woicki.Na pierwszym treningu stawiło się 12 siatkarzy z pierwszego składu Enea Czarnych Radom. W najbliższych tygodniach zabraknie Vuko Todorovicia oraz Brodiego Hofera, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji. W ich miejsce sztab trenerski postanowił zaprosić dwóch zawodników: Bartka Sławińskiego i Wiktora Borkowskiego. 

Przed Enea Czarnymi Radom trzy dni pracy na siłowni oraz boiskach do piłki plażowej, które będą jednocześnie przygotowaniem do zbliżającego się turnieju PreZero 2023 w Gdańsku. Enea Czarni Radom w środę (16 sierpnia) pojadą nad polskie morze, gdzie będą rywalizować w kolejnej edycji turnieju na piasku.

- Fajnie, że już zaczynamy trenować, bo każdy nie mógł się doczekać tego pierwszego treningu. To niemal w całości nowa drużyna i na razie się poznajemy i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Na pewno będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony w Gdańsku. Potencjał jest i każdy z tych chłopaków ma duże możliwości, aby grać na dobrym lub bardzo dobrym poziomie. Wszystko w naszych rękach i nogach. Przed sezonem jeszcze nic nie wygraliśmy, ale też nic nie przegraliśmy. Ja podchodzę do nowych rozgrywek z dużym optymizmem. - mówi nowy przyjmujący WKS-u, Rafał Buszek. 

ENEA CZARNI RADOM OFICJALNIE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA! (GALERIA)