Enea Czarni Radom bez punktów na inaugurację sezonu

Siatkarze Enea Czarnych Radom w pierwszym meczu nowego sezonu musieli uznać wyższość przeciwników. Podopieczni Pawła Woickiego na inaugurację zmagań 2023/2024 wybrali się do Lublina, gdzie zmierzyli się z Bogdanką LUK. Gospodarze pokonali Wojskowych 3:0. MVP meczu wybrany został Jan Nowakowski.

20 października rozpoczął się oficjalnie sezon 2023/2024 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. W ramach 1.kolejki siatkarze Enea Czarnych Radom, podobnie jak w poprzednim roku, na inaugurację sezonu udali się do hali Globus w Lublinie.

Piątkowe starcie z Bogdanką LUK Lublin , lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Siatkarze Massimo Bottiego szybko objęli prowadzenie, budując kilka "oczek" przewagi. Wojskowi już na początku partii musieli gonić wynik, przegrywając (5:2), a po chwili już (10:6). Radomianie w końcówce seta odrobili stratę do swojego przeciwnika. Skuteczne bloki Vuko Todorovicia oraz Brodiego Hofera dały nadzieję na korzystny wynik w premierowej odsłonie.

LUK prowadził już (18:15), ale to Radomianie w kolejnych akacjach byli górą i objęli prowadzenie (19:18). W końcówce seta Enea Czarni prowadzili (23:22), a chwilę później Rafał Buszek pomylił się w ataku z lewego skrzydła i ponownie mieliśmy remis (23:23). Rywalizacja w pierwszym secie toczyła się na przewagi, z której zwycięsko wyszli gospodarze, triumfując 26:24.

Dwie kolejne odsłony w pełni zostały zdominowane przez drużynę Bogdanki LUK Lublin. Gospodarze ponownie budowali na początku dwóch kolejnych setów kilkupunktową przewagę, której Enea Czarni Radom nie byli już w stanie odrobić. Podopieczni Pawła Woickiego pomimo walki do samego końca ulegli w kolejnych odsłonach 25:17 i 25:19, a w całym pojedynku 3:0. Najbardziej wartościowym graczem spotkania wybrany został środkowy LUK-u, Jan Nowakowski.

PLUSLIGA: BOGDANKA LUK LUBLIN - ENEA CZARNI RADOM (FOTO)

Teraz przed Enea Czarnymi Radom przygotowania do dwóch meczów domowych. 25 października w hali Radomskiego Centrum Sportu zjawi się Trefl Gdańsk, a trzy dni później Wojskowi podejmować będą drużynę Projektu Warszawa. Bilety na te spotkania dostępne są w sprzedaży, za pośrednictwem strony www.sklep.rcsradom.pl

Bogdanka LUK Lublin - Enea Czarni Radom 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)
MVP: Jan Nowakowski
Bogdanka LUK Lublin: Nowakowski (9), Komenda (1), Kania (5), Malinowski (11), Ferreira (5), Brand (13), Hoss (libero) oraz Kędzierski, Krysiak (4) i Schulz
Enea Czarni Radom: Ostrowski (4), Hofer (12), Kraj (5), Buszek (9), Todorović (1), Meljanac (13), Nowowsiak (libero) oraz Formela,  Rajsner (1)